جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5288

 در ديدار همتاي فنلاندي؛
 ظريف آينده روابط اقتصادي ايران و فنلاند را اميد بخش دانست 

 
وزير امور خارجه در ديدار همتاي فنلاندي خود مرحله پسا برجام را فراهم کننده زمينه گسترش همکاري هاي دو کشور دانست و گفت: حضور هيات اقتصادي ايران در اين سفر براي روابط آينده اميد بخش است.

به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف در سومين برنامه کاري خود در هلسينکي پايتخت فنلاند با تيمو سوئيني همتاي فنلاندي خود در محل وزارت خارجه اين کشور ديدار و در خصوص روابط و همکاري هاي دو کشور در حوزه هاي سياسي، اقتصادي، بانکي و پارلماني گفت وگو و رايزني کرد.وي در اين ملاقات ضمن تشريح ظرفيت هاي انساني و اقتصادي گسترده ايران ابراز اميدواري کرد در مرحله پسابرجام زمينه گسترش همکاري هاي دو کشور فراهم شود.

وزير امور خارجه با اشاره به ترکيب و سطح هيات اقتصادي همراه و همايش مشترک اقتصادي ايران و فنلاند که توسط اتاق هاي بازرگاني دو کشور در حال برگزاري در هلسينکي است، آينده روابط دو کشور را اميدبخش دانست.

وزير خارجه فنلاند نيز با تشکر از ظريف به خاطر سخنراني در نشست هلسينکي و ابراز خشنودي از حضور هيات اقتصادي همراه وزير خارجه در سفر به فنلاند گفت همکاري هاي دو کشور در حوزه هاي مختلف از جمله ارتباطات و آموزش مي تواند گسترش يابد.وزراي خارجه دو کشور همچنين در خصوص بحرانهاي موجود در منطقه غرب آسيا و راههاي حل آن رايزني و تبادل نظر کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته