جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5288

 سلامتي و طول عمر به مصرف انواع غذاها و دفع مواد زائد بستگي دارد 

 
نبايد بدن انسان منبع و انبار غذاها درآيد که انواع عفونت‌ها و فساد در انبار آذوقه و محل نگاهداري مواد غذائي ظاهر مي‌گردد و در خانه‌هائي که کمتر مواد غذائي ذخيره مي‌شوند و محيط تميز مي‌باشد انواع جانداران موذي رشد نکرده و سلول‌هاي بدن خراب نمي‌شوند.

بايد عادت کنيم غذاهاي مصرفي براي کار و فعاليت باشد و شکم بزرگ نشاني از ذخائر غذائي و انواع چربي‌ها و پروتئين‌ها مي‌باشد و افرادي که داراي فعاليت کافي بدني نمي‌باشند و از مواد نشاسته‌اي بيشتر بهره مي‌گيرند و شکم آنان بخوبي کار نمي‌کند به يبوست دچار شده، انواع سموم دستگاه گوارش به داخل خون وارد شده موجب بروز بيماري‌هاي مختلف حتي امراض سرطان و غيره مي‌شود.

نبايد در روده‌ها چيزي بماند و يا روده‌ها در اثر فشار گشاد شوند و يا ضخامت آنها افزوده شده و انواع مواد زائد در ديواره روده باقي بمانند که موجب بوجود آمدن ورم روده به ويژه روده بزرگ (کولون) و ساير عوارض مي‌گردد. همانطوريکه از انواع غذاها بهره مي‌گيريم و گرسنگي را تحمل نمي‌کنيم به دفع غذاها و مواد زائد بايد بيشتر توجه شود که سلامتي و طول عمر به مصرف انواع غذاها و دفع مواد زائد بستگي دارد.

از سوي ديگر با گرسنگي زياد نبايد زياد فعاليت نمائيم که سموم روده‌ها وارد خون شده و جهت توليد انرژي تغييراتي در سموم پيدا مي‌شود که خود ممکن است عوارض ايجاد نمايند بدن انسان در مقابل سموم از خود عکس‌العمل نشان داده و توسط کبد اغلب سموم خنثي و بي‌اثر مي‌شوند ولي اگر توليد سموم در بدن بيش از اندازه شود و غذاهاي مصرفي اگر مصنوعي و غيرطبيعي باشد و بطور دائم مصرف نشود و توانائي بدن براي خنثي کردن کاهش يابد از آن عوارض توليد شده و در صورت ادامه عوارض ممکن است از آن بيماري خطرناک سرطان ناشي گردد.

توجه به کسب نوع غذاها بسيار مهم و هنگامي که افراد فقط از غذاهاي قندي بهره مي‌گيرند در نوبت‌هاي بيشتر مي‌توانند از قندها بهره گيرند و چربي‌ها را مي‌توانند در دو نوبت و يا يک وعده در 24 ساعت مصرف نمايند و در زمان پيري و سالخوردگي که سيستم گوارشي ضعيف مي‌شود و از چربي‌ها و کره بيشتر مي‌توان بهره گرفت بشرط آنکه همراه چربي‌ها از ترکيبات قليايي مانند نعناع و آويشن، اسفند و ديگر ترکيبات الکلي بهره گرفته شود.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته