جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5290

 آيين کلنگ زني بوستان آفتاب کوي فلسطين شهر خرم آباد 

 
کلنگ بوستان آفتاب کوي فلسطين شهر خرم آباد با حضور استاندار،شهردار،رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر خرم آباد و جمعي از مردم و اصحاب رسانه به زمين زده شد.هوشنگ بازوند استاندار لرستان در اين مراسم گفت: طبق قول شهردار بوستان کوي فلسطين تا 4 ماه آينده افتتاح مي‌شود که استانداري و شوراي اسلامي شهر براي بهره‌برداري اين پروژه تلاش خود را خواهند کرد.

وي افزود: وجود فضاي سبز در يک محله کمترين حقي است که متعلق به مردم است و اين پروژه يکي از مطالبات جدي مردم بود که با پيگيري‌هاي مردمي به‌صورت مداوم باعث شد کلنگ زني آن صورت بگيرد.

شهردار خرم‌آباد نيز در اين مراسم گفت : همه‌کساني که مي‌خواهند براي از دست رفتگان خود ، کار خيري انجام دهند يکي از بهترين کارها کاشت درخت است ،کاشت درخت صدقه جاريه است و کساني که مي‌خواهند در احداث اين بوستان ما را ياري دهند مي‌توانند با پرداخت هزينه به سازمان پارک‌ها درخت‌هايي را از طرف خود خريداري کنند که در آنجا کاشته شود.

عيدي‌بيرانوند با بيان اين‌که پيگيري اصلي و اوليه اين پروژه توسط شوراي اسلامي شهر صورت گرفته است، افزود: اميدواريم با احداث اين پروژه گردشگري در شعار تبديل معبر گردشگري به مقصد گردشگري اقدام تأثير گزاري انجام داده باشيم و نزديکي اين پروژه به سنگ‌نبشته يک ظرفيت خوب محسوب مي‌شود.

حسن آذري رئيس شوراي اسلامي شهر خرم‌آباد هم در اين مراسم اظهار کرد: با پي‌گيري‌هاي مردمي و مکاتبه با شوراي اسلامي شهر و با دستور استاندار محترم اين پروژه کلنگ‌زني شد.

رييس شوراي اسلامي شهر خرم‌آباد افزود : شهرداري براي اين‌که اين مکان را به پارک تبديل کند هزينه‌هاي زيادي را متقبل شده است کهبا تصويب شوراي شهر مقرر شد در منطقه 44 هکتاري کوي ارتش به منابع طبيعي زمين داده شود و اين زمين به تملک شهرداري دربيايد.

در اين مراسم تفاهم نامه اي بين انجمن هاي زيست محيطي و شهرداري خرم آباد در خصوص احداث باغ گونه هاي بومي در محل باغ بهشت منعقد گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته