جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5300

 ليگ جهاني، محکي جدي پيش از المپيک ريو
 جدال شاگردان لوزانو با برزيل در گام نخست ليگ جهاني 

 
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آفرينش- ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌هاي ليگ جهاني واليبال در سال 2016 از امشب آغاز مي‌‌‌‌‌‌‌شود و در ديدار افتتاحيه اين ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها ايران و برزيل به مصاف هم مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روند. اين بازي ساعت 21:45 به وقت ايران در ريو برگزار مي‌‌‌‌‌‌‌شود.

تيم ملي واليبال برزيل با هدايت "برناردو رزنده" تلاش مي‌کند به عنوان ميزبان بازي هاي المپيک 2016 براي سومين بار قهرمان شود.

اين تيم که ميزبان دور نهايي ليگ جهاني در سال 2015 بود با ايتاليا در جايگاه پنجم قرار گرفت.

سعيد معروف، محمد موسوي، عادل غلامي، شهرام محمودي، فرهاد ظريف، مهدي مرندي، مجتبي ميرزاجانپور، مهدي مهدوي، آرمين تشکري، مصطفي شريفات، محمد جواد معنوي نژاد، عليرضا مباشري، حمزه زريني و ميلاد عبادي پور، بازيکناني هستند که از سوي لوزانو براي حضور در هفته‌ اول ليگ جهاني انتخاب شدند.

امير غفور به خاطر مصدوميتي که در مسابقات انتخابي المپيک گريبانگيرش شد و همچنين فرهاد قائمي به خاطر بيماري عفوني، تيم ملي را در اين مسابقات همراهي نمي کنند.

رائول لوزانو به عنوان سرمربي خوآن سيچلو به عنوان مربي، رحمان محمدي راد و محمد رضا تندروان به عنوان مربي ملي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پوشان را همراهي مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

در سطح يک اين ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها 12 تيم حضور دارند که هر هفته‌ ليگ در يک کشور و با گروه بندي جديد برگزار مي‌‌‌‌‌‌‌شود.

در شيوه جديد برگزاري، تيم‌ها در سه هفته به ميدان مي‌روند تا مسابقات زودتر به پايان برسد و تيم‌ها بتوانند خود را براي شرکت در بازي‌هاي المپيک آماده کنند. در رقابت‌هاي امسال همه تيم‌هاي يک سطح به مصاف هم نمي‌روند، اما 12 تيم سطح يک در جدولي رتبه‌بندي مي‌شوند تا 5 تيم برتر به همراه ميزباني مرحله نهايي به فينال صعود کنند.

بازي‌هاي گروه A در هفته‌ اول با حضور تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي استراليا، بلژيک، فرانسه و ايتاليا در سيدني، بازي‌هاي گروه B با حضور ايران، برزيل، آمريکا و آرژانتين در ريودوژانيرو برزيل و بازي‌هاي گروه C با حضور بلغارستان، لهستان، روسيه و صربستان در کالينينگراد روسيه برگزار مي‌‌‌‌‌‌‌شود.

از ليگ جهاني امسال مي‌توان به عنوان محلي براي با تجربه شدن جوانان با آتيه سود برد؛ هر چند تيم‌هاي بزرگ واليبال در سال‌هاي غير المپيکي از ظرفيت‌هاي ليگ جهاني براي جايگزيني ستاره‌هاي با تجربه و پا به سن گذشته خود نهايت استفاده را مي‌برند، اما براي ايراني که سن المپيکي‌‌اش تازه «يک» شده است رقابت‌هاي ليگ جهاني امسال مي‌تواند موقيعت مناسبي باشد که به شرايط ايده‌آل برسد تا در ميدان بزرگ‌تري به نام المپيک موفقيت کسب کند.

برنامه مسابقات تيم ملي ايران در ليگ جهاني 2016 که پيچيده‌ترين برنامه ممکن را دارد به شرح زير است:

* هفته اول – ريودوژانيرو برزيل

پنجشنبه 27 خرداد، ساعت 21:40 برزيل – ايران

شنبه 29 خرداد، ساعت 00:45 آمريکا – ايران

يکشنبه 30 خرداد، ساعت 4 آرژانتين – ايران

* هفته دوم – بلگراد صربستان

پنجشنبه 3 تير، ساعت 18:30 بلغارستان – ايران

جمعه 4 تير، ساعت 18:30 برزيل – ايران

شنبه 5 تير، ساعت 21:30 صربستان – ايران

* هفته سوم – تهران ايران

جمعه 11 تير، ساعت 21 ايران – صربستان

شنبه 12 تير، ساعت 21 ايران – ايتاليا

يکشنبه 13 تير، ساعت 21 ايران – آرژانتين


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته