جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/04/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5307

 ميز خبر 

 امام جمعه موقت تهران:

سلب تابعيت شيخ عيسي قاسم نشانه استيصال و بيچارگي حکومت آل خليفه است

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران گفت: سلب تابعيت شيخ عيسي قاسم رهبر شيعيان بحرين نشانه استيصال، بيچارگي و ذلت آل خليفه و حکومت نامشروع بحرين است که ملتش آن را قبول ندارند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين کاظم صديقي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران افزود:حکومتي که فلسفه آن خدمت به مردم است امروز مبدل به خيانت به مردم شده است. مردم بحرين يک تقاضاي مشروع و قابل قبول در ميان همه جهانيان دارد.

وي يادآور شد: توقع آنها اين است که يک راي داشته باشند و بتوانند در مملکت خود مردم تصميم بگيرند و راي شان اعتبار داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: حقوق بشر آمريکايي و غربي که دم از دمکراسي مي زند، مي بينيد که 5 سال است در برابر اين درخواست مشروع و حرکت مسالمت آميز مظلومانه و مستمر خستگي ناپذير ساکت است و با گلوله پاسخ داده مي شود و علما به زندان مي روند و شيخ بزرگوار شيخ سلمان به 9 سال حبس محکوم مي شود و نهايت رهبر معنوي آن مملکت از آن سلب تابعيت مي شود.

براساس نتايج نهايي اعلام شده؛

انگليس راي به خروج از اتحاديه اروپا داد

نتايج نهايي شمارش آرا همه‌پرسي تاريخي عضويت انگليس در اتحاديه اروپا، حاکي از راي اکثريت مردم اين کشور به خروج از اين اتحاديه پس از 43 سال، است.

به گزارش ايرنا، نتايج شمارش آراي 382 حوزه انتخابيه مؤيد آن است که موافقان برگزيت 17 ميليون و 410 هزار و 742 رأي و مخالفان برگزيت 16 ‌ميليون و 141 هزار و 241 رأي آورده‌اند.

ميزان حمايت از حاميان برگزيت براساس اين نتايج 51.9 درصد و موافقان ادامه حضور در اتحاديه اروپا 48.1درصد بوده است.

طبق آمار منتشرشده، بيش از 46 ميليون نفر براي شرکت در همه‌پرسي عضويت در اتحاديه اروپا ثبت‌نام کرده‌ بودند که در نوع خود، يک رکورد محسوب مي‌شود.

اما با توجه به ميزان مشارکت مردم بريتانيا در اين همه پرسي که 72.2 درصد اعلام شده است، طرفداران و مخالفان ادامه حضور در اتحاديه اروپا براي پيروزي به 16 ميليون و 800 هزار راي نياز داشتند.

براساس نتايج اعلام شده، اکثر اسکاتلندي ها و ايرلندشمالي ها از ادامه حضور و اکثر انگليسي ها و ولزي ها از برگزيت حمايت کردند.

نيکولا استرجن وزير اول اسکاتلند اعلام کرد که اسکاتلند آينده خود را در ماندن در اتحاديه اروپا مي بيند.

جان کري: دخالت نظامي در سوريه گزينه مناسبي نيست

وزير امور خارجه آمريکا در پاسخ به انتقاد از سياست‌هاي واشنگتن به دليل عدم دخالت نظامي در سوريه گفت، کسي نميتواند با قاطعيت بگويد که دخالت نظامي گزينه درستي است.

جان کري در گفت‌وگو با شبکه الجزيره ضمن خودداري از هرگونه موضع‌گيري روشن درخصوص انتقادها از کشورش در قبال سوريه گفت: انتقادات مبني بر فرضيات است و حقيقت محض نيست.

وي ادامه داد: آنچه که نظام بشار اسد در اين مرحله به آن نياز دارد نصحيت‌ طرف‌هاي حامي سوريه است نصيحتي که مفادش اين است که اسد بايد به توافق توقف اقدامات خشونت آميز پايبند باشد.

اخيرا انتقادهاي داخلي از سياست‌هاي کاخ سفيد در قبال سوريه بيشتر شده و در همين راستا بيش از 50 کارمند ارشد دستگاه ديپلماسي آمريکا در نامه‌اي خواهان برخورد نظامي دولت اوباما با نظام سوريه شده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته