جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/04/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5310

 قطع سهميه سوخت 54 هزار خودروي سنگين درصورت عدم اخذ بيمه شخص ثالث 

 
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از اعلام پيام هشدار قطع سهميه براي خودروهاي سنگين فاقد بيمه شخص ثالث از ابتداي خردادماه در جايگاه‌ها خبر داد و افزود: سهميه اين خودروها بزودي قطع و يا به حداقل کاهش مي يابد.

سيدمحمد مهدي پيغمرزاده در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: در حال حاضر حدود 92 هزار خودروي ديزلي فاقد بيمه شخص ثالث وجود دارد که از اين رقم 54 هزار دستگاه، سوخت دريافت کرده‌اند که درحقيقت روزانه معادل 3 ميليون ليتر برداشت نفت گاز است. در اجراي طرح قطع سهميه براي خودروهاي سنگين فاقد بيمه شخص ثالث هدف برخورد با افرادي است که از سهميه سوء استفاده مي‌کنند و بيمه ندارند.

وي افزود: مبناي اين تصميم‌گيري مصوبات سال‌هاي گذشته دولت بوده که در آن تصريح شده است خودروهاي فاقد بيمه شخص ثالث نمي‌توانند از سوخت سهميه‌اي استفاده کنند. علاوه بر مصوبات دولت، نمايندگان مجلس نيز در قانون بيمه شخص ثالث که اخيرا مصوب شد، ستاد مديريت سوخت را مکلف کردند تا از صدور کارت سوخت براي خودروهاي فاقد بيمه ثالث جلوگيري کند.

وي ادامه داد: در راستاي اجراي اين طرح مقرر شده بود از ابتداي تيرماه قطع سهميه ها صورت گيرد در حالي که به دليل فراهم نشدن برخي زيرساخت ها اجراي آن با کمي تاخبر مواجه شد البته دليل ديگر اين بود که تلاش داريم در اين طرح کمترين مشکل براي مردم ايجاد شود.

معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت به بررسي‌هاي انجام شده در خصوص خودروهاي فاقد بيمه شخص ثالث اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارشات واصله، بخشي از خودروهايي که سوخت قاچاق مي‌کنند، به اينصورت است که خودرو متوقف بوده و فعاليتي ندارد و از طريق اجاره کارت سوخت و ارسال به مناطق مرزي، کسب درآمد نامشروع مي‌کنند و لذا اين خودروها انگيزه و ضرورتي براي بيمه کردن خودرو ندارند چراکه اصلا ترددي انجام نمي‌دهند لذا بر اساس قانون، خودروي فاقد بيمه، اجازه تردد ندارد و هيچگونه خدماتي نيز به آن تعلق نمي‌گيرد.

وي تاکيد کرد: از ابتداي خردادماه طرح آغاز شده و پيغام هشدار براي اين خودروها در جايگاه ها اعلام مي شود ولي قطع سهميه بزودي با آمادگي دفاتر پليس +10 براي پاسخگويي به اعتراضات احتمالي اجرايي خواهد شد.

پيغمرزاده تصريح کرد: با توجه به اينکه در بخش نفت گاز، سيستم تخصيص سوخت به صورت آنلاين است، نيازي به ابطال کارت سوخت نيست و اين کار به صورت سيستمي و نرم‌افزاري انجام مي‌شود. بديهي است پس از بيمه کردن خودرو، با برنامه ريزي و هماهنگي صورت گرفته، سهميه آنها بار ديگر برقرار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته