جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/04/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5323

 خبر 

 آيت الله هاشمي تاکيد کرد:

ضرورت همکاري جهاني براي مبارزه با تروريسم

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اقدام جنايتکارانه در نيس فرانسه شيوه خطرناک جديدي از ترور است که ضرورت همکاري جهاني براي مبارزه با آن بايد جدّي گرفته شود.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، جلسه اين مجمع به رياست آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني و با حضور اکثريت اعضاء تشکيل و دو بند ديگر از سياست هاي کلي نظام قانونگذاري کشور تصويب شد.

در ابتداي اين جلسه، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام به حادثه تروريستي اخير در نيس فرانسه اشاره و تأکيد کرد: اين اقدام جنايتکارانه که منجر به کشته و زخمي شدن جمع زيادي از مردم شد، شيوه خطرناک جديدي از ترور است که ضرورت همکاري جهاني براي مبارزه با آن بايد جدّي گرفته شود.

سخنگوي وزارت خارجه:

ايران از دولت منتخب مردم ترکيه حمايت مي کند

سخنگوي وزارت امور خارجه گفت: جمهوري اسلامي ايران ضمن توصيه به پرهيز از توسل به خشونت در ترکيه از دولت منتخب مردم اين کشور حمايت مي کند.به گزارش مرکز ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، بهرام قاسمي درمورد بحران سياسي ايجاد شده در ترکيه اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران با دقت و حساسيت بالا تحولات در کشور همسايه خود را دنبال مي کند.

وي با يادآوري سه بار تماس تلفني محمد جواد ظريف وزير امور خارجه ايران با همتاي ترک خود از شروع بحران تصريح کرد: ما عميقا نگران ثبات، امنيت، وحدت، مردم سالاري و حاکميت قانون در ترکيه هستيم.سخنگوي دستگاه ديپلماسي تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران ضمن توصيه به پرهيز از توسل به خشونت از دولت منتخب مردم ترکيه حمايت مي کند.

قاسمي يادآور شد:براي جمهوري اسلامي ايران ترکيه اي با ثبات، امن و مردم سالار اولويت دارد و اميدوار است ثبات و آرامش کامل هر چه سريع تر به کشور دوست و همسايه ما بازگردد.

بيانيه سفارت ترکيه در تهران درباره کودتا در اين کشور

زمام امور در دست دولت است

سفارت ترکيه در ايران به دنبال حوادث در اين کشور اين اقدام را کودتايي در جهت سرنگوني دولت منتخب و دموکراتيک ترکيه دانست.

به گزارش ايسنا در اين بيانيه آمده است که "وضعيت پديد آمده در ترکيه تلاشي براي سرنگوني دولت دموکراتيک و منتخب اين کشور بود که با اتحاد و همبستگي مردم ترکيه خنثي شد."

در بخش ديگري از اطلاعيه آمده است که " دولت و رئيس‌جمهور ما عهده‌دار امور هستند. همه بخش‌هاي نيروهاي مسلح ترکيه در اين کودتا مداخله نداشتند و اين کودتا توسط دسته کوچکي از نيروهاي مسلح انجام شد که پاسخ مناسبي از سوي ملت ما به آن داده شد."


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته