جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5333

 بهترين زمان براي کاشت ايمپلنت 2 تا 5 ماه پس از کشيدن دندان  

 دبير علمي بخش 'پريو' ششمين همايش ايمپلنت انجمن دندان پزشکان عمومي ايران دو تا پنج ماه پس از کشيدن دندان را بهترين زمان براي کاشت موفق ايمپلنت هاي دنداني دانست.

به گزارش ايرنا، دکتر اميرحسين شايگان در نشست خبري اين همايش اظهار کرد: براي کاشت ايمپلنت در فک پائين حدود دو تا سه ماه و براي کاشت ايمپلنت در فک بالا حدود چهار تا پنج ماه پس از کشيدن دندان بهترين زماني است که در نظر گرفته مي شود البته مواردي نيز وجود دارد که در صورت نبود هيچگونه مشکلي مي توان همزمان با کشيدن دندان کاشت ايمپلنت را نيز انجام داد. متخصص ايمپلنت افزود: در صورتي که بيمار هيچگونه عفونتي در لثه نداشته باشد، شرايط روحي مناسبي براي پذيرش ايمپلنت داشته باشد و بيماري مزمن مانند ديابت نداشته باشد، مي توان همزمان با کشيدن دندان، ايمپلنت را جايگزين آن کرد. دبير علمي بخش پريو اين همايش در مورد بيماران ديابتي گفت: به طور کلي براي بيماران ديابتي که قند خون کنترل نشده دارند، نمي توان ايمپلنت گذاشت زيرا استخوان فک آنها پودر مانند است و نمي تواند ايمپلنت را تحمل کند و بپذيرد. شايگان اظهار کرد: در افرادي که به هر دليل داراي پوکي استخوان هستند، مانند زناني که پس از يائسگي دچار اين عارضه مي شوند، ميزان اتصال استخواني کمتر مي شود، بنابراين بايد قبل از اجراي ايمپلنت دندان پزشکان تمام موارد از جمله بيماري هاي مزمن، ديابت و قندخون افراد، ميزان تراکم استخواني و عفونت هاي احتمالي در لثه بيمار را مورد بررسي قرار دهند.

به گفته وي، تعداد مراجعان براي کاشت ايمپلنت در بين زنان بيشتر از مردان است و آن هم به دليل اهميت بيشتري است که به زيبايي و تناسب چهره مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته