جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5339

 جزئيات سهميه، انتشار كارنامه و انتخاب رشته آزمون دستياري پزشکي 

 به گزارش آفرينش، سهميه هاي مورد پذيرش در چهل و سومين دوره آزمون دستياري پزشکي اعلام شدند.

ممنوعيت تغيير رشته

سهميه هاي مورد پذيرش آزمون دستياري پزشکي تعيين شد و انتقال و تغيير محل تعهدات ممنوع است.

داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته - محل در آزمون دستياري پزشکي هستند و حدنصاب لازم را کسب کرده اند مي‌توانند در روزهاي 17 تا 19 مردادماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

منظور از حد نصاب عبارت است از نمره کل تراز آخرين نفر گزينش آزاد اوليه بدون در نظر گرفتن سهميه بر مبناي ظرفيت کل رشته - محل با رعايت ساير شرايط پذيرش. در اين روش ابتدا کليه داوطلبين بدون در نظر گرفتن سهميه و جنس و بر اساس نمره تراز شده آزمون (از بالاترين نمره) و اولويت انتخاب رشته - محل تا تکميل کل ظرفيت هاي موجود (بدون پذيرش علاوه بر ظرفيت) در همه رشته - محل هاي انتخابي قرار داده مي شوند. نمره تراز شده آخرين نفر جاي دهي شده در هر رشته - محل حد نصاب آن رشته - محل خواهد بود.

سهميه مناطق محروم:

داوطلبان واجد شرايط استفاده از مناطق محروم بايد با توجه به ظرفيت هر رشته که در جدول مربوطه آمده و نياز استان خود (محل تعهد) رشته مورد نظر را انتخاب و براي تحصيل در آن رشته مي توانند نسبت به انتخاب رشته مورد نظر در تمام دانشگاهها اقدام کنند.

متقاضياني که موفق به کسب 85 درصد حد نصاب قبولي در رشته محل انتخابي خود شوند با رعايت تمام مندرجات دفترچه راهنما در زمينه پذيرش، سهميه مذکور به آنها تعلق مي يابد.

سهميه رزمندگان و ايثارگران

سهميه رزمندگان و ايثارگران شامل دو گروه الف - رزمندگاني و ايثارگران که مدت حضور داوطلبانه در جبهه را دارند و ب- جامعه هدف بنياد شهيد و امور ايثارگران ،بر اساس قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و اصلاحيه آن است.

باتوجه به تصويب اين قانون و اصلاحيه آن، گزينش داوطلبان براساس اين قانون صورت مي گيرد . با توجه به اين قانون 25 درصد از ظرفيت پذيرش کل به رزمندگان و ايثارگران، به شرط کسب حدنصاب علمي اختصاص دارد.

(باتوجه به مصوبات کسب حداقل 70 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در گزينش آزاد توسط ايثارگران و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در گزينش آزاد توسط رزمندگان.)

سهميه استعداد درخشان

پذيرش در اين سهميه به صورت مازاد براساس آيين نامه اجرايي «تسهيل ادامه تحصيل دانشجويان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر» است.

داوطلبين واجد شرايط که موفق به کسب حداقل 40 امتياز ،براساس مندرجات دفترچه راهنماي ثبت نام شده اند در صورت کسب 90 درصد حد نصاب رشته – محل انتخابي مشمول قوانين پذيرش به صورت مازاد هستند.

افرادي که يک نوبت با استفاده از اين سهميه پذيرفته مي شوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت.

پذيرش به صورت بورسيه نيروهاي مسلح :

با توجه به مصوبات پنجاه و نهمين نشست شوراي آموزش پزشکي و تخصصي پذيرش کادر ثابت (رسمي) نيروهاي مسلح با استفاده از بورسيه نهاد محل استخدام با شرايط اعلام شده به صورت مازاد بر ظرفيت در قالب باقيمانده ظرفيت 2.5 درصد پذيرش دستياران انتقالي از خارج از کشور، در هر دانشگاه با تاييد کميسيون
برنامه ريزي صورت مي پذيرد.

کسب حداقل 80 درصد حدنصاب قبولي در رشته - محل مورد تقاضا از شروط پذيرش است.

داوطلبان غير کادر ثابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مجاز به انتخاب رشته هاي مربوط به دانشگاه علوم پزشکي بقية‌ا... به عنوان بورسيه نيروهاي مسلح نيستند.

صرفاً کادر نيروهاي مسلح در صورت دارا بودن شرايط زير مجاز به انتخاب رشته تخصصي طب هوا و فضا در فرم انتخاب رشته – محل خود هستند.

رقابت متقاضيان سهميه مناطق محروم در ظرفيت هاي تخصيص داده جهت هر منطقه با در نظر گرفتن اطلاعات جدول مربوط در بين متقاضيان استفاده از سهميه مذکور همان منطقه صورت مي پذيرد.

ظرفيت تکميل نشده سهميه مناطق محروم دانشگاه هاي علوم پزشکي به ساير داوطلبان آزاد با رعايت مقررات پذيرش تعلق نمي يابد.

پس از ثبت نام به هيچ عنوان تغيير سهميه يا تغيير دانشگاه منطقه محروم جهت گذراندن تعهدات خاص امکانپذير نيست.

تغيير رشته و انتقال پذيرفته شدگان سهميه مناطق محروم ممنوع بوده و امکان پذير نيست و در صورت درخواست انتقال دانشگاه مي تواند نسبت به لغو حکم دستياري فرد پذيرفته شده اقدام کند.

انتقال و تغيير محل تعهدات ممنوع است.

فرصت انتخاب رشته از 17 تا 19 مرداد

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته - محل در چهل وسومين دوره آزمون پذيرش دستيار تخصصي پزشکي در روزهاي 17 تا 19 مرداد مي توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

كارنامه امروز منتشر مي‌شود

کارنامه شماره 2 داوطلبان آزمون دستياري پزشکي از امروز شنبه 16 مرداد بر روي سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي قرار مي گيرد.

کارنامه مزبور حاوي نام و نام خانوادگي، نام پدر، جنس، شماره شناسنامه، سال تولد، سهميه ثبت نامي، معدل دوره پزشکي بدون احتساب دوره کارورزي، نمره پيش کارورزي، تاريخ امتحان پيش کارورزي، رتبه داوطلب در هر زير گروه، الف- رتبه داوطلب در سهميه انتخابي در هر پنج زير گروه و رتبه داوطلب در سهميه آزاد است.

انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته - محل

همچنين دفترچه راهنماي انتخاب رشته - محل بر روي سايت سنجش آموزش پزشکي قرار گرفته است و داوطلبان بايد با مطالعه دقيق دفترچه راهنماي آزمون پذيرش دستيار تخصصي چهل و سومين دوره نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

با توجه به اينترنتي بودن انتخاب رشته محل تحصيل، داوطلبان بايد با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به آدرس sanjeshp.ir نسبت به مطالعه دفترچه و تکميل فرم مربوطه اقدام کنند.

ظرفيت پذيرش

در اين دوره 6 هزار و 790 نفر از ميان 14 هزار داوطلب آزمون دستياري پزشکي مجاز به انتخاب رشته هستند و ظرفيت پذيرش دستياري در دوره چهل و سوم تعداد 3 هزار و 300 نفر است.

درخواست تغيير، کاهش يا افزايش در رشته محلهاي انتخابي و يا ابطال فرم انتخاب رشته محل امکانپذير نيست.

دانشگاههاي علوم پزشکي محل آموزش تعهدي در قبال اسکان و تأمين خوابگاه دستياران پذيرفته شده ندارد. در صورت وجود امکانات و ظرفيت آزاد خوابگاهي همکاري لازم به عمل خواهند آورد.

ارسال فرم انتخاب رشته – محل به ساير طرق به غير از سايت اينترنتي به هيچ عنوان پذيرفته نخواهد شد.

کليه پذيرفته شدگان در تمامي سهميه ها مکلف به انجام خدمات تعهدات قانوني خود در مناطق مورد نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي (با صلاحديد معاونان درمان)خواهند بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته