جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5339

 خبر 

 جزئيات برگزاري المپياد علمي دانشجويي در دانشگاه شهيدبهشتي

هفدهمين المپياد بين‌المللي رياضي، نهمين المپياد بين‌المللي شيمي و سومين المپياد بين‌المللي آمار از روز يکشنبه 17 مرداد تا روز پنجشنبه 21 مرداد در دانشکده ادبيات دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

به گزارش آفرينش بنا بر اعلام سازمان سنجش، المپياد بين‌المللي علمي دانشجويي در رشته رياضي، شيمي و آمار از فردا؛ يکشنبه 17 مرداد با رقابت 65 دانشجو از 10 کشور از جمله ايران در دانشگاه شهيد بهشتي کار خود را آغاز مي‌کند.

در اين المپياد دانشجوياني از 9 کشور روسيه، تاتارستان، اوکراين، ترکمنستان، الجزاير، هند، عراق، لهستان و اسلووني همراه با دانشجويان ايران شرکت مي‌کنند.

همچنين در اين المپياد 50 دانشجوي خارجي با همراهي 12 استاد خارجي و 15 دانشجوي ايراني شرکت مي‌كنند.

آزمون‌هاي اين المپيادها از صبح فردا يکشنبه 17 مرداد آغاز و ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 18 مرداد به پايان مي‌رسد و روزهاي سه شنبه و چهارشنبه برگه‌هاي آزمون تصحيح مي‌شوند.

زمان اعلام نتايج آزمون‌ها

نتايج آزمون‌ها پس از جمع‌بندي در روز پنجشنبه 21 مرداد در مراسم اختتاميه اعلام مي‌شود و به نفرات اول مدال طلا، نفرات دوم مدال نقره و نفرات سوم مدال برنز اهدا مي‌شود.

معاون وزير علوم:

افزايش 200 درصدي اعتبارات تأمين و تجهيز دانشگاه‌ها در سه سال اخير

دكتر محمدحسين اميد معاون اداري مالي و مديريت منابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از افزايش 200 درصدي اعتبارات تأمين و تجهيز دانشگاه‌ها در سه سال اخير و برگزاري آزمون استخدام فراگير دانشگاه‌ها تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، دكتر اميد در گردهمايي معاونان اداري مالي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي که به ميزباني دانشگاه کردستان در سنندج برگزار شد، با قدرداني از ميزباني خوب دانشگاه کردستان، اظهار کرد: سال گذشته به لحاظ مالي، سال خوبي براي مجموعه آموزش عالي نبود و اين به دليل محدوديت دولت در بحث اعتباري و بودجه بود.

وي افزود: سال گذشته حدود 92 درصد اعتبارات بخش آموزش عالي تخصيص پيدا کرد و اين در صورتي است که سال‌هاي قبل اين ميزان به 98 درصد هم رسيده بود.

دكتر اميد تصريح کرد: در همايشي که با حضور دكتر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور برگزار شد، قول‌هايي مبني بر جبران کسري اعتبارات سال گذشته داده‌ شد که يک بخش آن عملي شده است.

وي اضافه کرد: اعتبارات دانشگاه‌ها در بحث تأمين و تجهيز در سه سال اخير حدود 200 درصد افزايش پيدا کرده، زيرا اعتقاد داريم که بهسازي و تعمير بهتر از ساخت و ساز جديد است.

دكتر اميد خاطرنشان کرد: اعتبار امسال تعمير، تجهيز و محوطه سازي دانشگاه‌ها، حدود 6 هزار ميليارد ريال است كه با توجه به قول‌ هاي داده شده مبني بر تخصيص اعتبار، از دانشگاه‌ها مي خواهيم كه در تابستان موارد تعميراتي را به انجام برسانند.

وي در پاسخ به سئوال دانشگاه ها درخصوص اعتبارات جدول 14 ابراز اميدواري كرد: از محل جدول 14 سال 95 اعتبارات خوبي گذاشته شده است که قرار شد با ساير تخصيصات اين رقم نيز تخصيص پيدا کند که حدود 30 درصد آن به دانشگاه‌ها اختصاص خواهد يافت.

معاون اداري مالي و مديريت منابع وزارت علوم ابراز اميدواري کرد طبق قول داده شده گشايشي حاصل شود که اعتبارات جدول 14 تخصيص پيدا کند که بدين ترتيب از مشکلات اعتباري كاسته خواهد شد.

وي با اعلام آمادگي براي تبيين لايحه بودجه 96 و اين که اين کار از دو ماه پيش آغاز شده است، گفت: کارگروهي براي اين کار تشکيل شده که اميد است تا قبل از پايان شهريورماه کار خود را نهايي کند.

دكتر اميد تصريح کرد: پيش‌بيني اعتبار ما براي سال 95 حدود 8 هزار و 700 ميليارد تومان بود که به دليل محدوديت‌هاي مالي 6 هزار و 600 ميليون تومان آن تحقق پيدا کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته