جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5340

 آباداني ها آبي ها را شوکه کردند
 غفلت 5 دقيقه اي، استقلال را به قعر فرستاد 

 ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته سوم ليگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادي و در حضور تماشاگران استقلالي با پيروزي 2 بر يک نفت آبادان به پايان رسيد.

علي قرباني در دقيقه 66 براي استقلال و رضا نوروزي در دقيقه 86 و حسين بغلاني در دقيقه 92 از روي نقطه پنالتي براي نفت گلزني کردند تا استقلال با اين باخت تنها يک امتياز از سه بازي داشته باشد و به قعر جدول برود.

منصوريان: غفلت کرديم

سرمربي استقلال «غفلت» را عامل اصلي باخت تيمش برابر نفت دانست.

عليرضا منصوريان در نشست خبري پس از ديدار استقلال و نفت آبادان در نشست خبري گفت: روند بسيار خوبي در اين ديدار داشتيم و يک غفلت باعث شد نتيجه را از دست بدهيم. بازيکنانم فکر مي‌کردند دقيقه 86 بازي تمام شده است و ما سه امتياز را گرفته‌ايم. نفرات با تجربه بايد جوانترها را بيدار مي‌کردند. چند اشتباه استراتژيک در 10 دقيقه پاياني داشتيم و بايد جريان بازي را عوض مي‌کرديم. مي‌توانستيم سه گل در اين ديدار بزنيم اما روي يک غفلت نگاه بازيکنان ما در زمين عوض شد.

او افزود: در يک لحظه بازيکنان به خواب رفتند و به بازيکنان در رختکن گفتم همه تيم‌ها سالي دو بار فرصت دارند تا مستقيم بازي آنها پخش شود و در يک لحظه بازي را جبران مي‌کنند. هواداران نهايت محبت را به تيم ما داشتند و ما بايد ياد بگيريم تا زماني که داور سوت بازي را نزند ما برنده نيستيم. يک اشتباه تاکتيکي داشتيم که بايد آن را رفع کنيم.

منصوريان ادامه داد: براي حفظ نتيجه نفرات هجومي را تعويض کرديم. ايده من اين بود که بازيکنان آماده‌تر وارد زمين شوند و طبيعي بود که مي‌خواستيم با بازيکنان تازه نفس مالک توپ باشيم. فکر مي‌کنم در ورود زکي‌پور بايد تعلل بيشتري مي‌کرديم و در يک بازي خارج از خانه به او بازي مي‌داديم تا استقلال و اين بازيکن ضربه نخورد اما افشين يک بازيکن تازه نفس بود تا ما بتوانيم مالکيت را حفظ کنيم. در دو سال گذشته چه زماني که تيمم عقب يا جلو بوده، از بازيکنان دفاعي تعويض نمي‌کنم مگر اينکه يک بازيکن بسيار خسته باشد و هميشه بازيکنان هجومي را به ميدان مي‌برم تا نتيجه را بهتر کنم.

او همچنين گفت: اگر سه گل يک شکل مي‌خوريم حتما ما ايراد داريم و بايد ايرادات را رفع کنيم. حتما نبايد فوتبال را شيک بازي کرد و بعضي وقتها خط دفاع ما فقط مالکانه بازي مي‌کند. دو بار توپ را دفع نکرديم و در بازي نفت تهران نيز جريمه شديم و گل خورديم. اين اشتباه فردي است و نمي‌توانيم بگوييم اين ايراد در تيم ما باقي خواهد ماند. يا بايد بازيکن را با تجربه کنيم يا بايد فقط استقلال را ديد اما ما هر دو را انتخاب کرديم و مي‌خواهيم بهتر باشيم. من هم از دور احساس کردم خطاي زکي پور پنالتي است اما اگر تيمي نخواهد هزينه ستاره پرورش دادن را به عهده بگيرد ديگر شاهد ستاره سازي نيستيم. ستون تيم من بازيکنان با تجربه هستند. بار اين نتيجه بر عهده من است.

او در پايان درباره داربي پايتخت و نگراني هواداران هم گفت: ما يک بازي داريم و بعد از آن يک ماه فرصت داريم تا تيم را بازپروري کنيم. بعد از آن تعطيلات يک بازي داريم و بعد از آن دربي است. بازي به بازي جلو مي‌رويم و عيب‌ها را رفع مي‌کنيم و به هواداران قول مي‌دهم تيم با صلابتي را درست مي‌کنيم. تيم خوبي در بازي هاي آينده به ميدان خواهد رفت و هواداران از اين بابت مطمئن باشند.

دست نشان: به جوانان تيمم افتخار مي‌کنم

نادر دست نشان سرمربي نفت آبادان هم در نشست خبري گفت: از قبل مي‌دانستيم که برابر استقلال بازي سختي داريم. اين تيم در سطح آسيا است و مطمئنم در آينده با هماهنگي بيشتر بهتر از اين نتيجه خواهد گرفت. البته به جوانان تيمم افتخار مي کنم که چنين بازي خوبي را به نمايش گذاشتند.

سرمربي نفت ادامه داد: در نيمه دوم پس از گلي که دريافت کرديم بازي دست استقلالي‌ها بود و بازيکنان ما بيشتر دونده بودند. با دو تعويضي که انجام داديم تغيير فاز داديم و براي نوروزي و جهاني در 20 دقيقه پاياني برنامه داشتيم. لطف خدا و هوش بازيکنان به ما کمک کرد در حالي که يک گل عقب بوديم برنده باشيم و مطمئنا اين برد کمک زيادي به ما خواهد کرد.

او ادامه داد: مي‌خواهيم جايگاه خوبي براي نفت در ليگ برتر داشته باشيم و آسانسور بودن مردم نفت را آزار مي دهد. من بعد از پگاه که آسانسور بود به نفت آمدم و به مردم آبادان اين تعهد را دادم که اين تيم رابا پشتوانه مردم عاشق و بازيکنانش حفظ مي کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته