جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5345

 لزوم حمايت از طرح‎هاي مرتبط با مکانيزه شدن کشاورزي  

 قزوين - خردمند

استاندار قزوين در بازديد از تعدادي از مزارع و مجتمعهاي توليد و بسته‎بندي محصولات بيان داشت: استان از هر گونه طرح رشد و توسعه در بخش کشاورزي به منظور بالابردن سطح کيفي حمايت و پشتيباني مي‌کند و در اين راستا برنامه‌هايي براي افزايش درآمد و صادرات و همچنين اشتغالزايي خواهيم داشت.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش در استان قزوين، فريدون همتي در جريان بازديد وزير جهاد کشاورزي از يک مزرعه توليد بذر هيبريدي خربزه و کشت گوجه فرنگي در شهرستان تاکستان بيان داشت: دولت يازدهم در شرايط سختي عهده‎دار مسئوليت شد اما با اين وجود در اداره امور کشور تاکنون موفق عمل کرده است.

وي از تحريمهاي ظالمانه، توطئه کاهش قيمت نفت و برخي سنگ‌اندازيها در داخل و خارج به عنوان موانع دولت بر سر اجراي کارها و اهداف خود ياد و اضافه کرد: با وجود همه اين سختيها، دولت تمام تلاش خود را براي خدمت به مردم و ميهن اسلامي به کار گرفته است.

همتي، تقويت بخش کشاورزي را از جمله اولويتهاي مهم دولت يازدهم برشمرد و يادآور شد: دولت نه به شکل ايده‌آل، اما هر آنچه را در توان خود داشته براي رشد اين بخش صرف کرده است. استاندار با اشاره به عزم جدي دولت براي تحقق اقتصاد مقاومتي در کشور، افزود: اين مهم بي‌شک با تقويت و توسعه بخش کشاورزي به دست خواهد آمد.

وي در ادامه به استعدادهاي استان قزوين در بخش کشاورزي اشاره و اضافه کرد: علاوه بر آب و خاک مناسب، نيروهاي انساني توانمند و علاقمند به اين حوزه از جمله ظرفيتهاي موجود براي پيشرفت کشاورزي در استان به شمار مي‌رود.

نماينده عالي دولت در استان اظهار اميدواري کرد که با توسعه فعاليت شرکتهاي دانش‎بنيان، کشاورزي قزوين متحول و در زمينه‎هاي مختلف از جمله کاهش مصرف آب، افزايش توليد و عملکرد نيز صاحب دستاوردهاي بزرگي شود. همتي با اشاره به اختصاص جلسه‎هاي هفتگي در استان براي رسيدگي به مسائل و مشکلات بخش کشاورزي گفت: در اين نشستهاي تخصصي با جزئيات کامل به مسائل ورود پيدا مي‎کنيم.

استاندار در پايان با اشاره به هدفگذاري براي افزايش توليد محصولات کشاورزي و رشد محصولات صادراتي استان، ادامه داد: آمادگي لازم و کافي براي حمايت از بخشهاي مختلف کشاورزي در اين استان وجود دارد.

شايان ذکر است استاندار در سفر يک روزه خود به همراه معاون وزارت جهاد کشاورزي و جمعي از مديران دستگاههاي دولتي از چند مجتمع توليدي محصولات کشاورزي و دامپروري در شهرستان بوئين زهرا و تاکستان بازديد کردند.

در ادامه فريدون همتي از مزرعه بزرگي که توانسته 600تن انواع صيفي‌جات برداشت و در مساحتي بالغ بر 50هکتار زمينه اشتغالزايي 300نفر را فراهم کند، بازديد کرد.

همتي در ادامه سفر يکروزه خود به منطقه دامپروري دانسفهان رفت و از نزديک از طرح توسعه دامپروري اين منطقه بازديد به عمل آورد. در اين بازديد مشکلات و چالشهاي روبروي دامداران در اين منطقه مطرح و قرار بر اين شد تا در جلسات بررسي مسائل کشاورزي استان مشکلات اين منطقه پيگيري و مورد بررسي قرار گيرد.

استاندار در پايان سفر يک روزه خود به همراه جمعي از مديران دستگاههاي دولتي از مجتمع کشت و صنعتي که توانسته 250هکتار از اراضي خود را به سيستم آبياري تحت فشار مجهز و زمينه اشتغالزايي مستقيم 40نفر را فراهم كند، بازديد به عمل آورد. اين مجتمع در سال جاري 400تن گندم باراني برداشت کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته