جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 دکتر روحاني:
 در نظام اقتصادي جهان، تحريم ابزاري بي نتيجه است 

 
معاون و فرستاده ويژه رييس جمهوري کوبا در تهران پيام کتبي «رائول کاسترو» رييس جمهوري کشورش را تقديم حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران کرد.کاسترو در اين پيام خواهان گسترش و تعميق همکاري هاي تهران – هاوانا در همه عرصه‌هاي مورد علاقه شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دکتر روحاني در اين ديدار با تشکر از پيام همتاي کوبايي خود ، توسعه و تعميق روابط با کوبا را به عنوان يکي از کشورهاي دوست ايران در آمريکاي لاتين با اهميت دانست و اظهارداشت: اشتراکات فرهنگي دو ملت انقلابي ايران و کوبا باعث شده تا دو دولت، پيوسته طي سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، روابط نزديکي داشته باشند و در مجامع بين‌المللي هم از مواضع يکديگر پشتيباني کنند.

رييس جمهوري ضرورت بهره گيري از توانمندي هاي دو کشور براي توسعه همه جانبه همکاريها بويژه در عرصه اقتصادي را مورد تاکيد قرار داد و گفت: پس از توافق هسته اي، زمينه براي گسترش همکاريهاي فرهنگي و استحکام همکاريهاي اقتصادي ميان دو کشور بيش از پيش مهيا شده است که بايد از اين فرصت بهره گرفت.

دکتر روحاني تصريح کرد: روابط دو کشور علاوه بر حوزه‌هاي بهداشت و بيوتکنولوژي بايد در همه زمينه‌ها توسعه بايد بويژه اينکه اراده دو دولت، بر توسعه همه جانبه همکاريها متمرکز است و بايد در اين راستا گام هاي عملي برداشت.

رييس جمهوري افزود: هر دو کشور بايد در پي جستجوي زمينه‌هاي جديد براي همکاري در حوزه‌هاي دوجانبه، منطقه‌اي و جهاني باشند.

دکتر روحاني به پيگيري سياست تحريمهاي اقتصادي از سوي واشنگتن عليه کشورهاي مستقل جهان اشاره کرد و با تاکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران، اعمال تحريمها را ابزاري غلط و بي‌نتيجه مي‌داند، گفت: در نظام تجاري و اقتصادي جهان بايد در چارچوب مقررات بين المللي، آزادي تجارت و روابط اقتصادي ميان کشورها وجود داشته باشد.

رييس‌ جمهوري در ادامه به موضوع تروريسم و دخالت قدرتهاي بيگانه در امور کشورهاي منطقه اشاره کرد و گفت: براي جمهوري اسلامي ايران بسيار مهم است که مردم منطقه بتوانند براي سرنوشت و آينده خود بدون دخالت مستقيم و غيرمستقيم بيگانگان، تصميم بگيرند.

رييس جمهوري، تروريسم را خطري براي همه کشورهاي جهان برشمرد و اظهارداشت: آماده ايم در مجامع بين المللي، درباره موضوعات مهم جهاني و از جمله منطقه اي، با کشورهاي دوست همانند کوبا، همفکري و همکاري بيشتري داشته باشيم.

دکتر روحاني در ادامه به نقش جنبش غيرمتعهدها در عرصه جهاني اشاره کرد و افزود: اميدوارم ايران و کوبا به عنوان اعضاي فعال اين جنبش بتوانند با همکاري و نقش آفريني بيشتر ، تحولي مثبت به نفع اين جنبش و اعضاي آن، ايجاد کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته