جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 جهانگيري:
 دولت متعهد بازپرداخت بدهي خودبه بخش خصوصي است 

 معاون اول رئيس جمهور با اشاره به طلب بخش خصوصي از دولت اظهار کرد: دولت متعهد به بازپرداخت طلب شرکت‌هاي خصوصي است و حتما با اجراي طرح ساماندهي نظام بدهي دولتي، بخش خصوصي با اعتماد بيشتري با دولت همکاري خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري درجلسه‌اي که با موضوع اقتصاد مقاومتي و وزارت نيرو، برگزار شد با اشاره به نقش اين وزارت‌خانه در کشور، اظهار کرد:‌وزارت نيرو به واسطه بخش‌هاي تامين آب و برق کشور، داراي نقش حياتي و تامين کننده در کشور است.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به مشکلات آبي کشور خاطر نشان کرد: امروز کشور در بخش آب با مشکلات جدي مواجه است و مکررا نيز در اين زمينه بر لزوم مديريت منابع آبي تاکيد شده است. اين شرايط اقتضاء مي‌کند که وزارت نيرو با برنامه ريزي دقيق به سمتي برود که نگراني‌هاي بخش آب به حداقل برسد.

معاون اول رئيس جمهور همچنين با اشاره به اقدامات وزارت نيرو در بخش برق، خاطرنشان کرد: اين وزارت‌خانه تابستان امسال کاري بسيار مهم انجام داده است.

وي با اشاره به پيش بيني وزير نيرو در سال گذشته نسبت به احتمال قطعي برق در تابستان امسال خاطر نشان کرد:‌وزارت نيرو در تابستان سال جاري بار ديگر توانمندي‌هاي کارشناسي و مديريتي خود را نشان داد و با وجود تمام محدوديت‌هاي منابع، و همچنين با وجود پيک بالاي مصرف از سوي مردم به گونه‌اي مديريت کرد که تاکنون هيچ گونه خاموشي اتفاق نيفتاده است و فقط در برخي از جاها با کمترين قطعي مواجه بودند.

جهانگيري همچنين به طلب بخش خصوصي از دولت اشاره کرد و با تاکيد بر اين که دولت متعهد بازپرداخت بدهي خود به بخش خصوصي است، گفت: در اصلاحيه بودجه سال جاري اقدام مهمي براي تصفيه بدهي‌هاي دولت انجام شده است.

وي با تاکيد بر لزوم ساماندهي نظام پرداخت بدهي دولت گفت: در گذشته به دليل نظام مند نبودن بدهي دولت، بخش خصوصي مقدار کمي از دولت طلبکار بوده است، اما در اين دولت ساماندهي نظام بدهي‌ دولتي در کنار اصلاح نظام بانکي از اقدامات در دستور کار قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته