جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 سناتورهاي جمهوري‌خواه: دولت درباره‌ پرداخت 400 ميليون دلار به ايران توضيح دهد 

 دو سناتور آمريکايي خواستار توضيح دولت اوباما درباره پرداخت بدهي 400 ميليون دلاري به ايران شدند.به گزارش ايسنا، سناتور تد کروز و مايک لي در نامه‌اي خطاب به جان کري وزير امور خارجه، جک لو وزير خزانه‌داري و لورتا لينچ دادستان کل آمريکا خواستار توضيحاتي درباره‌ روند قانوني و چگونگي پرداخت 400 ميليون دلار بدهي واشنگتن به ايران شدند.

بر اساس گزارش پايگاه خبري دالاس مورينگ نيوز، اين سناتورهاي جمهوري‌خواه در نامه خود ضمن درخواست از دولت براي انتشار اطلاعات بيشتر درباره‌ اين ماجرا، سوالي را مطرح کرده‌اند مبني بر اين که چگونه واشنگتن توانسته است به کشوري که تحت قوانين آمريکا تحت تحريم‌هاي اقتصادي قرار دارد، پول پرداخت کند.

در اين نامه آمده است: اگر دولت قانون را لغو کرده است، دولت و کنگره آمريکا بايد از آن مطلع شوند تا بتوانند به شکلي مناسب مقامات را مسوول بدانند و گام‌هاي لازم براي تقويت قانون و جلوگيري از وقوع دوباره آن را بردارد.

اين سناتورها در ادامه نامه خود آورده‌اند: اگر اين انتقال پول از نظر قانوني مجاز بوده باشد، براي مردم و کنگره آمريکا مهم است از آن مطلع شوند تا بتوانند قانوني را مورد بررسي قرار دهند که مانع از اقدام آينده دولت براي پرداخت پول به ايران شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته