جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 ميز خبر 

لغو رواديد بين ارمنستان و ايران اجرايي شد

ايران و ارمنستان با اعلام آغاز اجراي يک توافق امضا شده امکان سفر متقابل شهروندان دو کشور را بدون رواديد فراهم کردند که سبب افزايش همکاري هاي گردشگري، تردد آسان بازرگانان، ارتقاي سطح روابط اقتصادي و همچنين سرمايه گذاري خواهد شد.

به گزارش ايرنا، سفارت ايران در ارمنستان اعلام کرد: با توجه به اجرايي شدن يادداشت تفاهم بين تهران و ايروان، از اين پس شهروندان ايراني و ارمنستاني براي سفر به کشور مقابل نياز به رواديد ندارند.

اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري پنجم مرداد ماه مصوبه هيات وزيران مبني بر مجاز شدن برقراري مقررات لغو رواديد بين ايران و ارمنستان به شرط عمل متقابل را ابلاغ کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، با تصميم هيات وزيران، برقراري مقررات لغو رواديد بين ايران و ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز شده بود.

در مصوبه هيات وزيران آمده است: برقراري مقررات لغو رواديد براي دارندگان گذرنامه هاي سياسي، خدمت، عادي و مدارک مسافرتي بازگشت (برگ عبور) بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز است.

"منبج" خارج از سايه سنگين داعش

استفاده از غيرنظاميان به عنوان سپر انساني

وزارت دفاع آمريکا تسلط نيروهاي دموکراتيک سوريه را بر مرکز شهر منبج در پي عقب نشيني نيروهاي داعش به اطراف اين شهر تاييد کرد، در حالي که ديده‌بان حقوق بشر سوريه از آزادي صدها گروگاني که داعش به همراه خود از منبج برده بود، خبر داد.

به گزارش ايسنا، رامي عبدالرحمان، مدير ديده‌بان حقوق بشر سوريه اعلام کرد که بعد از ورود کاروان داعش به شهر جرابلس که از شهر منبج به اين سمت جرابلس و حومه آن فرار کرده بود، صدها غيرنظامي آزاد شدند.

از سوي ديگر يک منبع کرد اعلام کرد که برخي آزاد شده و برخي ديگر توانستند در مسير جرابلس فرار کنند.

آزادي 4 روستا در جنوب موصل از دست داعش

ادامه رايزني هاي نماينده اوباما با مقامات عراقي

وزير دفاع، رئيس پارلمان و يک رهبر حشد شعبي عراق با نماينده اوباما در ائتلاف ضد داعش درباره عمليات موصل رايزني کردند. از سوي ديگر فرماندهي عمليات مشترک عراق از آزادسازي چهار روستا در منطقه القياره و کشته شدن يکي از فرماندهان داعش در حمله هوايي در کرکوک خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري محيط، خالد العبيدي، وزير دفاع عراق در ديدار با برت مک‌گورک، نماينده باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا در ائتلاف ضدداعش به شکل مبسوط به بررسي آمادگي‌هاي نظامي انجام شده جهت آغاز عمليات آزادسازي موصل و راهکارهاي اجرايي جهت پيروزي در اين عمليات با سرعتي مطلوب و شکست گروه تروريستي داعش پرداخت.

وزير دفاع عراق فاش کرد: ظرف چند روز آينده شاهد اقدامات فزاينده‌اي براي آغاز عمليات آزادسازي موصل و مقدمات و آمادگي‌هاي گسترده‌اي در تمامي سطوح خواهيم بود.

کشته شدن رهبر داعش در افغانستان و پاکستان در حمله آمريکا

مسئولان آمريکايي از کشته شدن سرکرده شاخه داعش در افغانستان و پاکستان در حمله يک پهپاد آمريکايي خبر دادند.

به گزارش ارم نيوز، يکي از مسئولان وزارت دفاع آمريکا اعلام کرد: حافظ سعيد خان، سرکرده شاخه داعش در افغانستان و پاکستان 26 ژوئيه در حمله يک پهپاد آمريکايي در افغانستان کشته شده است.

عمر زخيلوال، سفير افغانستان در پاکستان نيز روز جمعه اعلام کرده بود که سرکرده داعش در حمله يک پهپاد آمريکايي در شرق افغانستان کشته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته