جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 خبــــر 

 بازداشت 16 صياد بوشهري در عربستان

معاون عمليات فرماندهي درياباني استان بوشهر گفت: هم اکنون 16 صياد بوشهري به دليل تجاوز مرزي در عربستان بازداشت هستند.

به گزارش فارس، علي حاجت‌پور در نشستي خبري ادامه داد: اين صيادان از اسکله‌هاي جفره، گناوه و شيف با يک لنج و سه قايق روانه دريا شده و طي سالجاري در بازداشت عربستان قرار گرفتند.

وي در ارتباط با وضعيت صيادان بازداشت‌شده در کويت نيز گفت: از زنده‌بودن صيادان بازداشت‌شده در کويت اطلاعي نداريم، بازداشت آنان به دليل تجاوز مرزي نبوده بلکه به دليل درگيري بود که در کويت ايجاد شده است.

وي ادامه داد: براي خروج شناورها به‌منظور صيد و صيادي از ملوانان فرم توصيه ناخدا و ملوان اخذ مي‌شود با اين عنوان که در صورت عبور از مرزهاي دريايي ايران، کار شما تجاوز مرزي است و بازداشت مي‌شويد.

وي بيان کرد: برخي ملوانان به‌ويژه در حوزه صيد باوجود چندين تذکري که داديم اما حريم درياي سرزميني را رعايت نکرده و به بهانه اينکه در مناطق داخلي صيد وجود ندارد به مسير ديگري مي‌روند و کارشان تجاوز مرزي محسوب مي‌شود.

معاون عمليات فرماندهي درياباني استان بوشهر خاطرنشان کرد: در زمينه برخورد با متجاوزان مرزي، کشورهاي حوزه خليج‌فارس اقدامات شديدتري انجام مي‌دهند و ما نيز از مقامات قضايي درخواست کرديم که اقدامات مقابله به مثل انجام دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته