جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 خبر 

 سخنگوي وزارت خارجه:

لغو ممنوعيت سفر تورهاي گردشگري به ترکيه

سخنگوي وزارت امور خارجه از لغو ممنوعيت سفر تورهاي گردشگري به ترکيه خبر داد و گفت:آژانس هاي مسافرتي مي توانند به صلاحديد و با بررسي هاي همه جانبه و ايجاد تمهيدات لازم مورد نياز شهروندان ايراني در هماهنگي و تماس با شرکاي ترکيه اي خود تورهاي گردشگري به اين کشور اعزام کنند.

به گزارش ايرنا از مرکز ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، بهرام قاسمي در پاسخ به سؤال تعدادي از خبرنگاران، سفر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه به ترکيه که با استقبال گرم مقامات اين کشور همراه بود را سفري سازنده و در جهت منافع مردم دو کشور توصيف کرد.

وي در پاسخ به سؤال يکي از خبرنگاران در مورد چگونگي سفر گردشگران ايراني به ترکيه تاکيد کرد: با توجه به درخواست طرف ترکيه اي پيرامون برقراري مجدد تورهاي گردشگري ايران به مقصد ترکيه و از آنجايي که دولت اين کشور علاقمند به برقراري مجدد اين تورها است و گردشگران ايراني را جزء بهترين گردشگران و بازديد کنندگان از اين کشور مي دانند، در مورد امنيت و رفاه حال گردشگران ايراني قول هاي مساعدي را به طرف ايراني اعلام کردند.

وي تصريح کرد: طرف ايراني پذيرفت که ممنوعيت سفر تورهاي گردشگري به ترکيه با توجه به پذيرش تعهدات لازم از سوي دولت اين کشور را لغو کند و از اين پس آژانس هاي مسافرتي ايران مي توانند به صلاحديد و با بررسي هاي همه جانبه و ايجاد تمهيدات لازم و مناسب و مورد نياز شهروندان ايراني در هماهنگي و تماس با شرکاي ترکيه اي خود نسبت به اعزام تورهاي گردشگري به اين کشور همسايه اقدام کنند.

يک مقام آمريکايي: ساخت دو نيروگاه هسته‌اي جديد در ايران نقض برجام نيست

يک پايگاه خبري آمريکايي به نقل از منابع آگاه گزارش داد: دولت اوباما براي ساخت دو نيروگاه هسته‌اي جديد در ايران چراغ سبز نشان داده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري واشنگتن فيري بيکن، مقامات مطلع در دولت باراک اوباما رئيس‌جمهور آمريکا گفته‌اند که ايران طبق پارامترهاي برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اجازه ساخت دو نيروگاه هسته‌اي جديد را دارد.

علي‌اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران روز پنجشنبه هفته گذشته گفت که تهران در پي دستور حسن روحاني رئيس‌جمهور ايران، ‌10 ميليارد دلار براي ساخت دو نيروگاه هسته‌اي جديد سرمايه‌گذاري کرده است.

يک مقام وزارت امور خارجه آمريکا که خواست نامش فاش نشود به فيري بيکن گفت که اکنون ايران اجازه دارد به برنامه‌هاي خود در اين مسير، طبق توافق هسته‌اي ادامه دهد، چرا که اين توافق مانع از اين گونه ساخت و سازها نمي‌شود.

اين مقام وزارت امور خارجه آمريکا افزود: توافق هسته‌اي مانع از اين نمي‌شود که ايران راکتورهاي جديد آب سبک بسازد. هرگونه راکتور جديد هسته‌اي منوط به الزامات پادماني ايران است.

اين اقدام دولت آمريکا انتقادات اعضاي کنگره را در پي داشته است. منتقدان ديپلماسي دولت اوباما در قبال ايران در کنگره به فيري بيکن نگفتند که دولت در حال چشم‌پوشي از تلاش مداوم ايران براي دستيابي به فن‌آوري هسته‌اي شامل چگونگي ساخت سلاح هسته‌اي هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته