جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 خبر 

 وزير علوم خبر داد؛

تعيين تکليف رشته‌هاي مشترک دو وزارتخانه تا قبل از آغاز سال تحصيلي

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: وضعيت رشته‌هاي مشترک ميان دو وزارتخانه علوم و بهداشت تا قبل از آغاز سال تحصيلي مشخص خواهد شد.

محمد فرهادي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کميته مشترکي براي رشته‌هاي مشترک دو وزارتخانه علوم و بهداشت تعيين شده و قرار است در اين کميته وضعيت اين رشته‌ها بررسي شود.وي افزود: تفاهمي صورت گرفته و اميدواريم که موضوع رشته‌هاي مشترک ميان دو وزارتخانه حل شود.وزير علوم تأکيد کرد: عمدتاً وضعيت اين رشته‌ها روشن است و براي تصميم‌گيري، تنها به يک يا دو جلسه اين کميته نياز خواهد بود.

آزمون در 73 شهر برگزار شد؛

رقابت 89 هزار داوطلب آزمون کارداني به کارشناسي

آزمون رشته هاي با آزمون پذيرش دوره کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 95 با رقابت 89 هزار و 581 داوطلب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تعداد 102 هزار و 818 داوطلب در دوره هاي پذيرش کارداني به کارشناسي ثبت نام کرده اند که از اين تعداد 41 هزار و 538 نفر زن و 61 هزار و 280 نفر مرد هستند. اين آزمون براي پذيرش در رشته هاي با آزمون در صبح روز جمعه 22 مرداد در 73 شهرستان برگزار شد.

از تعداد 102 هزار و 818 داوطلب ثبت نام کننده تعداد 13 هزار و 237 نفر در رشته هاي بدون آزمون داوطلب شده اند و تعداد 89 هزار و 581 نفر نيز در رشته هاي با آزمون شرکت مي کنند.

236 هزار و 751 نفر در اين دوره ها پذيرفته مي شوند که از اين ميزان تعداد 67 هزار و 515 نفر در رشته هاي بدون آزمون و تعداد 169 هزار و 236 نفر در رشته هاي با آزمون پذيرفته مي شوند.

رشته هاي با آزمون پذيرش کارداني به کارشناسي شامل اتاق عمل، فوريتهاي پزشکي، بهداشت عمومي، تکنولوژي پرتوشناسي، علوم آزمايشگاهي، مامايي، هوشبري، علمي کاربردي معماري، صنايع شيميايي، مجموعه کامپيوتر (نرم‌افزار، سخت افزار، سيستمهاي سخت افزاري رايانه) است.

همچنين رشته هاي مجموعه برق، مهندسي اجرايي عمران، مجموعه ساخت و توليد، مجموعه مواد، مجموعه مکانيک(تأسيسات حرارتي و برودتي – مکانيک خودرو)، آموزش و پرورش ابتدايي، علوم ورزشي، حسابداري، تکنولوژي و طراحي دوخت و هنرهاي تجسمي از جمله رشته هاي با آزمون پذيرش کارداني به کارشناسي است.

بازديد هيأت آلماني از دانشگاه تهران

هيأتي بلند پايه از وزارت آموزش و تحقيقات فدرال آلمان، از دانشگاه تهران بازديد، و با مسئولان اين دانشگاه گفت‌وگو کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه تهران، اعضاي يک هيأت آلماني به سرپرستي دکتر «فلکر ريکه»، معاون و مديرکل اجرايي همکاري‌هاي اروپا و بين‌المللي آموزش و پژوهشِ وزارت آموزش و تحقيقات فدرال آلمان، 20 مرداد 1395 ضمن بازديد از آزمايشگاه‌هاي تخصصي پرديس علوم دانشگاه تهران، با دکتر محمدباقر قهرماني، معاون بين‌الملل دانشگاه و برخي از استادان گروه زيست‌شناسي و فيزيک دانشگاه تهران ديدار و گفتگو کردند.

در اين بازديد، نمايندگاني از سرويس تبادلات فرهنگي آلمان DAAD، انجمن هلم هولتز (The Helmholtz Association)، انجمن لايب‌نيتز (The Leibniz Association) نيز اين هيأت را همراهي کردند و دو طرف درباره توسعه همکاري‌هاي علمي،
پروژه‌هاي مشترک تحقيقاتي، بهره‌گيري از امکانات آزمايشگاهي، ايجاد دوره‌هاي مشترک و تبادل محقق و انتقال تجربه و اجراي برنامه‌هاي مشترک علمي و بين‌المللي تبادل نظر کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته