جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 بيماري هايي که از ضعف بدن ناشي مي شوند  

 انواع مشکلات و ناراحتي هاي شخص و اجتماعي و امراض مختلف از نقصان و از دست دادن نيرو ها در بدن به وجود مي آيد و افرادي که از انواع غذاهاي کم انرژي و سرد و دفع کننده و نوشابه هاي گازدار و مايعات بيش از نياز بهره مي گيرند و نسبت مايعات و آب بدن آنها بيشتر از اندازه نرمال بوده و هيکل و سازمان بدن فوق العاده شل بوده و عرق و ادرار بيش از اندازه از بدن خارج مي گردد پيوسته بدن آنها از نظر انرژي ضعيف بوده و داراي سلامتي کامل نبوده و عمر زندگي آنها نيز کوتاه مي باشد.

براي از بين بردن اين نقص مي توان از تلف شدن انواع انرژي از بدن جلوگيري کرد و تعادل را بين مصرف مايعات و غذاهاي جامد و يا روغني برقرار کرده و به فعاليت و کوشش و جذب انرژي ادامه داد و از انواع غذاهاي انرژي زاي داراي استروئيد و لسيتين (انواع تخم پرندگان و مرغ و دانه هاي گياهان قابل رويش داراي ترکيبات استروئيدي و رويشي مي باشند اين ترکيبات تکثير سلول ها را افزايش داده و براحتي در بدن مي سوزند و توليد حرارت مي کنند) بايد استفاده کرده تا حرارت و انرژي بدن تامين گردد.

از انواع محرک ها نبايد پرهيز کنيم و در موقع مناسب مي توان از آنها بهره گرفته و سلول هاي بدن را بيدار نگه داريم که خواب رفتن سلول ها موجب از بين رفتن انرژي و ضعف مي گردد.

ممکن است بعضي محرک ها مانند فلفل و زنجبيل و زرد چوبه خود توليد انرژي نکنند ولي ماداميکه سلول هارا به حالت فعال نگه دارد سلول ها با فعاليت خود مي توانند انرژي توليد کنند و بسياري از ميکروبها و عوامل خارجي در حرارت بدن نابود مي شوند.

نقصان حرارت محيط باعث افزايش سوخت سلول هاي بدن مي شود در صورتي که شخص از غذاهاي انرژي زا بهره گيرد و افرادي که در محيط هاي سرد زندگي مي کنند بهتر مي توانند از غذاهاي مقوي بهره گرفته و فعاليت نمايند.

نقصان و افزايش درجه حرارت محيط خود نوعي محرک به حساب مي آيد که باعث فعال شدن سلول هاي بدن مي شود و آنها را به فعاليت وادار مي کند.

بيماري هايي که از ضعف بدن ناشي مي شوند

امراض چون سرطان و ايدز و غيره که از افراد ضعيف سوء استفاده کرده و آنها را از بين مي برند بهتر است با نيرو و قدرت بدن در مقابل آنان ايستادگي کرد که حيات جانداران نوعي نيرو و توانايي است که باعث حرکت آنان مي شود و زماني که انرژي کاهش مي يابد حرکت کم شده و خواب تنبلي افزايش مي يابد و بالاخره به مرگ و بي حرکتي منتهي مي گردد.

لازم است هميشه انرژي بدن آنقدر باشد که هيچ بيماري نتواند در بدن ظاهر گردد و امراض خطرناک تر و قوي تر نيروي بيشتري را براي مقابله مي طلبند.

عوامل توليد انرژي مانند حرکت و ورزش و افزايش سوخت مواد غذايي مانند اکسيژن و انواع غذاهاي حاوي آنزيم ها مانند ريشه هاي گياهان (زنجبيل، زردچوبه و غيره) هويج، ترب، شلغم، آناناس و محصولات مناطق آفتابي داراي انرژي خورشيدي گياهان مناطق کوهي و بياباني و گرم مانند گرن و انواع گياهان تيغي و غيره داراي انواع انرژي ها مي باشند.

در زمان ضعف و ناتواني و در هنگام پيري و سالخوردگي بدن انسان نمي تواند از تمام مواد غذايي و محصولات بهره گيرد و نشانه آن انواع ناراحتي و درد در داخل و خارج از بدن مانند ناراحتي هاي پوستي مي باشند.در اين مواقع لازم است از غذاهاي ساده تر و پر انرژي تر و ترکيباتي که براحتي در بدن شکسته مي شود بهره برداري کنيم.

الکل هاي چرب و مواد تلخ و استروئيد و انواع هورمون ها در بدن براحتي مي سوزند ويا مورد استفاده قرار مي گيرند.

ترکيبات مورد مصرف داراي اثرات قليايي و تلخ داراي اثرات مفيد بر کبد (به اندازه لزوم) و مواد اسيدي و ترش در حد نياز براي اعمال معده و هضم بعضي از غذاها لازم و ضروري و اعمال آنرا تقويت مي نمايد و کسانيکه به اندازه لازم از محصولات تلخ و ترش بهره مي گيرند مي توانند داراي کبد و معده نيرومند باشند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته