جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 مدير کل آموزش و پرورش کردستان:
 سوادآموزي؛ در اولويت آموزش و پرورش 

 سنندج – خبرنگار آفرينش

مدير کل آموزش و پرورش استان کردستان سوادآموزي را يکي از برنامه‎هاي اصلي و اولويت‎دار در آموزش و پرورش اين استان عنوان کرد.رشيد قرباني در نشست خبري با خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي کردستان اظهار داشت: سوادآموزي يکي از برنامه‎هاي اصلي و اولويت‎دار آموزش و پرورش است و در راستاي توجه به اين مهم مشارکت و همراهي اصحاب رسانه از اهميت ويژه‎اي برخوردار است.

وي با اشاره به وضعيت سوادآموزي در استان کردستان بيان کرد: وضعيت سوادآموزي در استان کردستان مطلوب نيست و در حوزه سوادآموزي استان ما نياز به تلاش بيشتري دارد .

مديرکل آموزش و پرورش استان کردستان افزود: در حال حاضر حدود 60 هزار نفر بي سواد 10 تا 49 سال در استان وجود دارد که بايد ظرف سه سال آينده بي‎سوادي در جامعه هدف ريشه‎کن شود.

وي به اقدامات انجام شده در راستاي انسداد مبادي بي‎سوادي در استان پرداخت و تصريح کرد: خوشبختانه با تلاش دست‎اندرکاران، مبادي ورودي بي سوادي در سطح استان مسدود و کردستان در زمينه انسداد مبادي بي‎سوادي رتبه اول کشور را به دست آورده است.

مدير کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه گفت : در سال 94 با تلاش و همت دست‎اندرکاران حوزه سوادآموزي آموزش و پرورش استان، در زمينه تحت پوشش قرار دادن افراد بي‎سواد نيز جزو استانهاي برتر بوده‎ايم.

وي با اشاره به وضعيت پروژه مهر در استان کردستان گفت: پروژه مهر و تمهيد مقدمات لازم براي آغاز سال تحصيلي مطلوب يکي از مهمترين برنامه‎هاي آموزش و پرورش در طول تابستان است.

وي سازماندهي نيروي انساني، ثبت‎نام دانش‎آموزان و تامين فضا و تجهيزات را سه مولفه تاثيرگذار در پروژه مهر دانست و با اشاره به نحوه نقل و انتقال فرهنگيان استان، گفت: از مجموع 25 هزار پرسنل شاغل در آموزش و پرورش استان، دو هزار نفر متقاضي انتقالي داخل استان و 350 نفر نيز متقاضي خارج از استان مي باشند که نتايج انتقالات تا چند روز آينده اعلام خواهد شد.

قرباني با بيان اينکه انجام کليه مراحل نقل و انتقالات داخل و خارج استان به صورت رايانه‎اي انجام شده است، اظهار داشت: پس از اعلام نتايج در صورت کمبود و مازاد نيرو آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق ، انتقالي آن ها به صورت نيروي کسر ساعت انجام مي‎شود.

وي با اشاره به اينکه حدود 80 درصد از دانش‎آموزان ورودي پايه اول ابتدايي، پايه هفتم و پايه دهم استان ثبت‎نام کرده‎اند؛ از اولياء دانش‎آموزاني که تاکنون ثبت نام نکرده‎اند خواست در مهلت مقرر نسبت به ثبت‎نام دانش‎آموزان اقدام نمايند.

قرباني به موفقيت استان در ارتقاء ميانگين نمرات دانش‎آموزان سال سوم متوسطه نيز اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس نتايج کلي امتحانات نهايي خرداد 95 که از سوي دفتر آموزش متوسطه نظري وزارت آموزش و پرورش اعلام شد، استان کردستان در مقايسه با ميانگين کشوري، نمرات دانش‎آموزان استان داراي رشد چشم گيري بوده و در مجموع استان با کسب ميانگين بالاتر از ميانگين کشوري توانسته است ارتقاء 10 پله اي پيدا کرده و به رتبه 18 کشوري دست يابد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با گراميداشت ياد و خاطره شهداي رسانه و تبريک روز خبرنگار، از اهتمام و زحمات تلاشگران عرصه اطلاع رساني و خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي استان فرهنگي کردستان تقدير و تشکر کرد.

وي عملکرد رسانه‎هاي استان کردستان در انعکاس اخبار آموزش و پرورش را مطلوب ارزيابي و ابراز اميدواري کرد با اطلاع‎رساني مطلوب، بي حاشيه و دلسوزانه مسائل آموزش و پرورش توسط رسانه‎ها، چالشها و نواقص پيش روي شناسايي و قدمهاي موثري در اين زمينه برداشته شود.

قرباني با بيان اينکه در تمام دنيا و بويژه در کشورهاي پيشرفته، بخشي از کنترل جامعه از طريق رسانه‎ها صورت مي‎گيرد؛ گفت: براساس نظرسنجيهاي به عمل آمده تعليم و تربيت صحيح و مطلوب و عموميت‎بخشي حوزه رسانه دو عامل تاثير گذار در کاهش آمار مسائل و مشکلات اجتماعي خواهد شد.

وي از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست با ديدي جامع نگر به همه زوايا و مسائل آموزش و پرورش استان پرداخته و با قلم تواناي خود صادقانه، شجاعانه و منطقي با قضايا برخورد کنند چراکه آنان مي‎توانند به سازندگي و اصلاح امور کمک کرده و موجب کاهش مشکلات جامعه شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته