جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 در استان 

 رييس حوزه هنري کردستان:

سينماي استاندارد حق مردم هنرمندپرور و فرهنگي گروس است

سنندج – سميرا مرادپور

به همت حوزه هنري و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بيجار آيين تجليل از هنرمند شاخص سينماي ايران «فرهاد اصلاني» در سالن امير نظام گروسي شهرستان بيجار برگزار شد.

در اين مراسم که علاوه بر هنرمندان و دوستان فرهاد اصلاني، مدير کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان کردستان و مديران شهرستاني نيز حضور داشتند امين مرادي رئيس حوزه هنري کردستان حضور داشت.

امين مرادي ضمن تقديرويژه از فرهاد اصلاني و افتخاراتي که براي ايران و مردم کردستان به ويژه بيجار گروس کسب کرده است، گفت: هنرمندان به عنوان سرمايه اصلي يک جامعه و تأثيرگذارترين اقشار جامعه از جايگاه والايي برخوردارند و مايه افتخار است که بازيگري نامي همچنان اصالت و فرهنگ خود را حتي در گويش و سخن گفتن حفظ کرده است.

وي با اشاره به کمبودهاي فرهنگي شهرستان بيجار و با اشاره به ظرفيتها و استعدادهاي کم نظير شهرستان بيجار در زمينه هاي مختلف هنري عنوان کرد: متأسفانه شهرستان بيجار از نظر زيرساخت‌هاي فرهنگي و هنري با مشکلات بسياري روبرو است که ازجمله آن نداشتن سينماي استاندارد و سالنهاي نمايش در خور شأن و جايگاه والاي هنر و فرهنگ اين شهرستان مي‌باشد.

مرادي با اشاره به افتتاح دفتر حوزه هنري در شهرستان بيجار به عنوان اولين دفتر شهرستاني حوزه هنري انقلاب اسلامي در استان کردستان گفت: انتظار داريم هنرمندان و دوستداران فرهنگ وهنر اين ديار هنرمند پرور و با استعداد مملو از ذخائر فرهنگي در هر کجاي کشور پهناورمان در جهت رفع کمبودهاي موجود متوليان استان و شهرستان را ياري رسانند تا انشاء ا... در آينده اي نه چندان دور اين شهرستان به جايگاه والاي خود در بخش فرهنگ وهنر دست پيدا نمايد.

شهردار سنندج عنوان کرد؛

اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در اولويت شهرداري سنندج است

سنندج - سميرا مرادپور

شهردار سنندج گفت: در راستاي بهره‌برداري از ظرفيتهاي بالاي فرهنگي در سنندج برنامه‌ريزيهاي لازم صورت گرفته است و انتظار مي‌رود که در اين مسير بتوانيم از ظرفيتهاي در اختيار بهره‌برداري کنيم.منوچهر فخري در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي کردستان با اشاره به ايجاد پارک مشاهير در سنندج عنوان کرد: در کنار اين مهم قرار است که پارک سپيدار سنندج نيز به محلي براي موسيقي کردي در اين شهر تبديل شود و مقدمات اجرايي کردن اين کار هم فراهم شده است.وي تقاطع غير هم سطح کوسه هجيج را از جمله پروژه‎هاي عمراني که در مهرماه امسال به بهره‌برداري مي‎رسد، ذکر کرد و اظهارداشت: پارکينگ طبقاتي هم داراي 88 درصد پيشرفت فيزيکي است که تا دو ماه آينده به بهره‌برداري مي‎رسد.

وي ميزان بدهي ادارات و دستگاههاي اجرايي استان به شهرداري را حدود 70 ميليارد تومان ذکر کرد و گفت: براي 30 ميليارد تومان آن اجرائيات صادر شده است.

شهردار سنندج به کاهش درآمدهاي شهرداري اشاره کرد و گفت: متاسفانه شمار پروانه‎هاي ساختمان در سنندج طي دو سال اخير کاهش پيدا کرده است.

وي اظهار داشت: در کنار کاهش درآمدها، افزايش هزينه‎هاي شهرداري نيز خود باعث بروز مشکلاتي شده است و در همين راستا تقريبا تمامي درآمدهاي شهرداري بايد صرف پرداخت حقوق پرسنل شهرداري شود و اين وضعيت باعث مي‎شود تا امکان سرمايه‎گذاري در پروژه‎هاي عمراني شهرداري کاهش پيدا کند.

مديرعامل شرکت آبفاي اهواز:

توجه استاندار جديد به حوزه فاضلاب اهواز اميدواركننده است

اهواز – خبرنگار آفرينش

غلامرضا براتي دربازديد از اجراي پروژه ايجاد خط انتقال فاضلاب واقع در حدفاصل ميدان پارک قوري و ميدان رسالت شهرستان اهواز، ضمن قدرداني از تلاش گروههاي عملياتي با توجه به گرماي طاقت‌فرسا گفت: فعاليت در اين شرايط جوي بسيار سخت و دشوار است.

براتي با بيان اينکه عدم تخصيص اعتبارات کافي به خصوص در حوزه فاضلاب در کلانشهر اهواز به خودي خود شرکت و بعضا شهروندان را با مشکلات جدي روبرو مي سازد افزود: اخيرا با عنايت خاص و اميدوارکننده استاندار محترم در بازديدهايي که از برخي مناطق کلانشهر اهواز به عمل آورده است نويد دگرگوني در ارائه خدمات اين حوزه داده مي شود.

وي بازديد از اجراي پروژه‌ها و عمليات در سطح شهر را از جمله مواردي دانست که منجر به حضور بيشتر در بين عموم مي شود و در بسياري از مواقع همانطور که شاهد بوده ايم شهروندان از نزديک مسايل قابل بررسي در حوزه آب و فاضلاب را با ما در ميان مي گذارند و اکيپ هاي عملياتي در اسرع وقت در محل حاضر و آن را مرتفع مي سازند.

مديرعامل شرکت آبفاي اهواز همچنين گفت: يکي از مهم ترين مسايلي که اين شرکت در اجراي پروژه هاي خود در نظر دارد رعايت الگوهاي اقتصادي در راستاي کاهش هزينه هاست.

جلسه توديع و معارفه رئيس دادگستري شهريار بر گزار شد

شهريار - برزگر

با حضور دکتر اسماعيلي رياست کل دادگستري استان تهران، حميد درخشان نيا معاون وزير کشور و رئيس ثبت احوال کشور و روساي دادگستري و دادستانهاي شهرستانهاي استان تهران، ائمه جمعه شهرستان شهريار و مسئولين اداري و انتظامي و اصحاب رسانه در سالن امام علي(ع) انديشه برگزار شد .

در اين جلسه باشکوه از خدمات ارزنده هفت ساله عزيزي تجليل گرديد و حکم رياست دادگستري شهريار توسط دکتر اسماعيلي به دکتر فاضل حسيني سپرده شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته