جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 شرط دولت براي بازگشت مديران بازنشسته 

 
معاون وزير صنعت با بيان اينکه مديراني که يکبار بازنشسته شده‌اند مي‌توانند با شرايطي، مجدد به کار بازگردند، گفت: اين مديران بايد حداکثر 60ساعت کار کرده و يک سوم حقوق همتاي خود را دريافت کنند.محمدرضا فياض‌ در گفتگو با مهر درباره ادامه همکاري مديران بازنشسته با وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قانون مي گويد که اگر بازنشسته‌ها علاقمند به خدمت در دستگاه‌هاي دولتي باشند، مانعي وجود ندارد؛ اما بايد دو شرط را رعايت کنند؛ به اين معنا که حداکثر 60 ساعت کار کنند و يک سوم حقوق همتاي خود را بگيرند.

گفته هاي فياض در شرايطي است که بعد از ابلاغ مصوبه ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان در دستگاههاي دولتي، موجي از برکناري مديران از سوي برخي وزرا به راه افتاد، اين در حالي است که دولت براي تداوم حضور مديران توانمند در بدنه دستگاههاي اجرايي مفادي را در مصوبه مذکور پيش بيني کرد که براساس آن مديران بازنشسته مشروط به حداکثر 60 ساعت کار و يک سوم حقوق مي توانند همچنان در دستگاههاي اجرايي به کار خود ادامه دهند که هيچ الزام قطعي براي قطع همکاري با مديران توانمند وجود ندارد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: در اجراي مصوبه مذکور مقرر شد حدود 5 تا 6 نفر از مديران بازنشسته‌ وزارت صنعت که براي ادامه همکاري با اين شرايط، اعلام آمادگي کرده بودند، به خدمت خود ادامه بدهند. ما نيز از آنها تشکر کرديم و در حال همکاري هستيم.وي تصريح کرد: اکنون اين مديران يک سوم حقوق همتاي خود را مي گيرند و اين مقررات، از روز ششم مرداد امسال در مورد آنها ساري و جاري شده است؛ اما تا قبل پنج مرداد، مطابق با قبل کار کرده‌اند. در اين ميان به نظر مي‌رسد که انضباط خوبي در اين رابطه بر دولت حاکم شده که اميدواريم مثبت باشد.

فياض با بيان اينکه مديراني که در بيش از يک هيات مديره مرتبط با حوزه کاري خود مشغول به کار بودند، نيز برکنار شده‌اند، گفت: همانطور که قول داده بوديم، هيچ فردي در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نداريم که بر خلاف دستوراالعملي که وجود دارد، در بيش از يک شرکت، عضو هيات مديره باشد. اما اگر موردي يا مواردي باشد، قطعا بايد به ما اطلاع داده شود و ما هم به سرعت اين افراد را برکنار خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته