جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 خبرها 

 لزوم الگو برداري از کشورهاي توسعه يافته براي جمع آوري متکديان

سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: الگو برداري از کشورهاي توسعه يافته در بحث جمع آوري متکديان، موفقيت اجراي اين طرح را صد درصد مي کند.لزوم الگو برداري از کشورهاي توسعه يافته براي جمع آوري متکديان جليل مختار سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با باشگاه خبرنگارن جوان، اظهار داشت: در اجراي طرح ساماندهي و جمع آوري متکديان کشور، الگو برداري از کشورهاي موفق در اين حوزه، خالي از لطف نيست و به طور حتم معضل تکدي گري با کاري کارشناسانه و برنامه ريزي دقيق ريشه کن خواهد شد.

وي تصريح کرد: متاسفانه در کشور ما تکدي گران عضو باندهاي بزرگ و سازمان يافته اي هستند که به صورت هدفمند در سطح شهر پراکنده مي شوند و در اين ميان برخي از افراد سودجو با به کارگيري کودکان کار و خيابان درآمدزايي مي کنند، بنابراين جمع آوري متکديان براي ايجاد نظم و آرامش جامعه امري ضروري و غير قابل انکار است.

مختار ادامه داد: در طرح جمع آوري متکديان در ابتدا بايد تکدي گران نيازمند شناسايي شوند و با ايجاد اشتغال و پرداخت دستمزد مناسب، براي تامين مايحتاج زندگي، منبع درآمد داشته باشند.

سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: در کشور هاي توسعه يافته و اروپايي با ايجاد اشتغال براي افراد نيازمند و پرداخت حقوق ثابت ماهيانه به آنها، شهر را از وجود متکديان پاکسازي کرده اند که اگر کشور ما نيز از اين طرح الگوبرداري کند در ريشه کن کردن تکدي گران کشور صد در صد موفق خواهد بود.

اعتياد مادران به اينترنت و اختلال شخصيتي در کودکان

مادراني که بيشتر وقت خود را به استفاده از شبکه هاي اجتماعي اختصاص مي دهند به طور حتم کودکاني منزوي و گوشه گير خواهند داشت.

ابراهيمي مقدم روان شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: اعتياد بيش از اندازه به اينترنت و شبکه هاي پيام رسان براي مادراني که فرزند خردسال دارند، مي تواند آسيب زا باشد.

وي در ادامه تصريح کرد: متأسفانه در سالهاي اخير با ورود شبکه هاي مجازي به زندگي مردم و اعتياد اکثريت اشخاص جامعه به اين شبکه ها، کودکان زيادي از حداقل ارتباط با مادر محروم مانده اند که اين مسئله در طولاني مدت مي تواند سبب بروز آسيب و ناهنجاري هاي اجتماعي باشد. ابراهيمي مقدم افزود: مادراني که بيشتر ساعات روز را به استفاده از فضاي مجازي اختصاص مي دهند علاوه بر اينکه فرزند خود را از ارتباط عاطفي و سالم محروم داشته اند، الگوي نامناسبي براي آنان خواهند شد چرا که کودک با الگوبرداري نادرست از رفتار مادر فضاي مجازي را به عنوان اصلي ترين بخش زندگي خويش مي پذيرد و اين امر در طولاني مدت سبب ظهور افرادي منزوي و گوشه گير و داراي شخصيتي تکامل نيافته در جامعه خواهد شد.

وي در پايان گفت: مادران با حفظ تعادل در استفاده از فضاي مجازي و برقراري ارتباطي سالم و عاطفي با فرزند خود مي توانند از بروز مشکلات شخصيتي و اختلالات رواني کودک که ممکن است بر اثر فقدان رابطه صحيح با مادر به وجود بيايد جلوگيري کرده و از ميزان آسيبهاي اجتماعي که ممکن است بر اثر اين مسئله بروز کند، بکاهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته