جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 ورود برادران «داردن» به دنياي تروريسم 

 «ژان پير» و «لوک داردن» کارگردانان سرشناس بلژيکي از جديدترين پروژه سينمايي خود رونمايي کردند.

به گزارش ايسنا، ورايتي نوشت: برادران «داردن» در جريان برگزاري بيستمين جشنواره بين‌المللي فيلم «ليما» در کشور اروپا که برنامه ويژه‌اي براي بزرگداشت آنها برگزار کرد اعلام کردند، مشغول ساخت فيلمي درباره ظهور تروريسم در اروپا هستند و اميدوارند اين فيلم را پائيز سال آينده در بلژيک مقابل دوربين ببرند.

اين فيلم که هنوز عنواني براي آن انتخاب نشده، همچون اغلب آثار برادران «داردن» به زندگي قشر کارگر و به حاشيه رانده شده جامعه مي‌پردازد.

«زن ناشناخته» جديدترين ساخته اين کارگردانان بلژيکي است که امسال در بخش رقابتي جشنواره فيلم کن رونمايي شد و يکي از نامزدهاي نخل طلاي بهترين فيلم بود.

جشنواره فيلم «ليما» در برنامه ويژه تقدير از اين برادران مطرح سينمايي، دو فيلم برنده نخل طلاي «روزتا» و «بچه» و همچنين فيلم «عهد» و فيلم «کودکي با دوچرخه» برنده جايزه بزرگ کن در سال 2011 را به نمايش گذاشتند.

«ژان پير داردن» و «لوک داردن» برادران بلژيکي هستند که علاوه بر اين که نويسندگاني متبحر هستند، کارگرداني و تهيه کنندگي نيز مي‌کنند و بيشتر به ساخت فيلم‌هاي طبيعت‌گرا مي‌پردازند که به کاوش در وضعيت جوانان و قشر محروم و به حاشيه رانده شده جامعه مي‌پردازد.

افرادي از طبقه پايين و مهاجران‌، بيکارها و بي‌خانمان‌ها از افرادي هستند که در فيلم‌هاي برادران دارن مجال خودنمايي و حرف زدن مي‌يابند. برادران «داردن» که از دهه 70 ميلادي فعاليت سينمايي خود را آغاز کردند تا کنون دو بار با فيلم‌هاي «روزتا» (1999) و «بچه» (2005) موفق به کسب جايزه معتبر نخل طلاي کن شده‌اند و در شمار معدود کارگرداناني مانند «فرانسيس فورد کاپولا»، «بيل اوگوست»، امير کوستوريتسا» و «شوهي ايمامورا» قرار گرفتند که دو نخل طلا کسب کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته