جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 نايب قهرمان لندن، بيست و چهارم شد
 احسان حدادي، ناکام بزرگ المپيک 

 در روز نخست رقابت‌هاي دووميداني المپيک احسان حدادي نايب قهرمان دوره قبل اين رقابت‌ها در گروه B به مصاف 18 پرتابگر ديگر رفت. او در پرتاب اول خود 57 متر و 86 سانتي متر پرتاب کرد و در پرتاب دوم رکورد 59.92 را ثبت کرد.

او در سومين و آخرين پرتاب خود ديسک را 60.15 پرتاب کرد تا وداع زودهنگام و غم انگيزي با المپيک داشته باشد. حدادي بين 35 شرکت کننده، بيست و چهارم شد.

روبرت هارتينگ قهرمان المپيک لندن هم با 62.21 اميدي براي فيناليست شدن ندارد تا اين پرتابگر هم ناکام باشد.

پيش از اين محمود صميمي در گروه A اين رقابت‌ها با رکورد 56.94 در رده چهاردهم گروه خود قرار گرفت و در رده‌بندي کلي سي‌ام شد.

حدادي با اين عملکرد، يکي از بدترين نتايج خود در دوران قهرماني اش را به جاي گذاشت و همه را نا اميد کرد. خود حدادي معتقد است که بدترين نتيجه کاروان ايران را گرفته است.

حدادي: خيلي بد بودم اما شرمنده کسي نيستم

نايب قهرمان پرتاب ديسک المپيک لندن بعد از ناکامي در ريو گفت: مدت ها مصدوميت اذيتم مي‌کرد و فقط امروز درد نداشتم که فکر مي‌کنم همين باعث شد نتوانم خوب پرتاب کنم.

احسان حدادي بعد از ناکامي در المپيک 2016 ريو و عدم صعود به فينال اين بازي‌ها گفت: همه چيز در اين مدت مهيا و همه چيز عالي بود. تمرينات و امکانات عالي بود. درست است که سه سال مربي نداشتم اما در اين مدت دردهايي که داشتم اذيتم کرد و بدترين نتيجه را گرفتم. تا به الان سه بار نتيجه بد گرفته‌ام و فکر مي‌کنم نتيجه ام در ريو بد بود.

او ادامه داد: امروز اولين روزي بود که مصدوميتم اذيت نمي‌کرد. دکتر نوروزي و همکارانشان تلاش خود را کردند که اين اتفاق رخ داد و به نظرم همين که درد نداشتم باعث شد خوب نتوانم پرتاب کنم.

کسي که ماه‌ها با درد تمرين مي کند وقتي روزي درد ندارد مي‌ترسد که مبادا مصدوميت او را دوباره اذيت کند. امروز هارتينگ (قهرمان المپيک لندن) هم صعود نکرد. در رشته ما مصدوميت خيلي تاثير دارد و من هرکاري که بايد مي‌کردم را انجام دادم و هفته اي سه بار و هربار 65 آمپول مي‌زدم و درد مي‌کشيدم و گريه مي‌کردم.

حدادي درباره نتايج ضعيف خود گفت: دوسال است که نتيجه ضعيف مي‌گيرم. بازي‌هاي آسيايي هم نتيجه ام ضعيف بود ولي ان شاءالله قول مي‌دهم که اول مصدوميتم را درست کنم چراکه اين مصدوميت زانو باعث شده بود ماه‌ها حتي نتوانم راه بروم. اين ها بهانه نيست چرا که امروز ضعيف‌ترين نتيجه را گرفتم و خيلي بد بودم و بايد بهتر از اين عمل مي‌کردم.

او درباره حضورش در المپيک 2020 توکيو گفت: اميدوارم ولي اين المپيک بايد خوب پرتاب مي‌کردم و انتظار داشتم که 63 متر پرتاب مي‌کردم و به فينال مي‌آمدم. من شرمنده هيچ کسي نيستم چرا که تمام تلاشم را انجام دادم. درد کشيدم و خيلي خوب هم درد کشيدم و به نظرم در المپيک هيچ ورزشکاري به اندازه من به خاطر مصدوميت درد نکشيده است.

او با بيان اينکه از خودش راضي نيست، گفت: من براي چه بايد از خودم راضي باشم؟ من فکر مي‌کنم بدترين نتيجه کاروان را گرفتم.

حدادي درباره آينده خود نيز گفت: اول از همه بايد آسيب ديدگي ام را درمان کنم.بعد ازبازي هاي آسيايي و جهاني بايد زانويم را عمل مي‌کردم اما اين کار را انجام ندادم و بزرگترين اشتباهم را انجام دادم.

حدادي در پايان گفت: براي من اصلاخوب نيست که به دايموند ليگ دعوت نمي‌شوم و اين خيلي سنگين است. قطعا براي هارتينگ هم سخت است چرا که ديگر اسپانسرها سمت ما نمي‌آيند. تمام تلاشم را مي‌کنم با نتيجه خوب باز هم به ليگ الماس برسم.

ابتدا بايد چهارمين مدالم در بازي‌هاي آُسيايي را بگيرم و بعد هم المپيک 2020 توکيو.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته