جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 دهکده المپيک 

 کيانوش رستمي چه رکوردهايي را شکست؟

کيانوش رستمي در رقابت‌هاي وزنه برداري المپيک ريو با ثبت رکورد 396 کيلوگرم موفق شد رکورد دوضرب و مجموع المپيک را بشکند.

او در يک ضرب رکورد 179 و در دوضرب رکورد 217 را برجاي گذاشت.

رکورد قبلي المپيک متعلق به پيروس ديماس از يونان بود که در المپيک 2000 سيدني به ثبت رسانده بود. رکورد اين وزنه بردار در همين مسابقات سه بار شکسته شد که پس از وزنه برداران چيني و روماني، در نهايت با 217 کيلوگرم به نام رستمي ثبت شد.

رکورد مجموع المپيک نيز 394 کيلوگرم بود که آندري ريباکو از بلاروس آن را در سال 2008ثبت کرده بود و رستمي آن را دو کيلوگرم ارتقا داد.

او همچنين رکورد مجموع جهان را نيز که در اختيار خودش بود يک کيلوگرم ارتقا داد.

تنها بانوي پرتاب وزنه ايران در المپيک سي ودوم شد

ليلا رجبي: خداحافظي مي کنم

رقابت‌هاي دووميداني المپيک درورزشگاه ماراکاناي برزيل برگزار مي شود که ليلا رجبي تنها بانوي دووميداني کار ايران در المپيک در ماده پرتاب وزنه به مصاف حريفان خود رفت.

او در پرتاب اول خود رکورد 16.18 و در پرتاب دوم 16.34 را برجاي گذاشت.در پرتاب آخر نيز وزنه را 16.16 پرتاب کرد. رجبي با اين رکورد در گروه A شانزدهم شد و در نهايت سي و دوم شد.رجبي در حالي اين رکورد را در المپيک ثبت کرد که حد نصاب شخصي او 18.18 است.

او پس از مسابقه اش گفت: نمي دانم چرا اين اتفاق افتاد و نتوانستم به فينال مسابقه‌هاي پرتاب وزنه المپيک صعود کنم. تلاشم را کردم اما دو شب بي خوابي و هيجان مسابقه باعث شد نتوانم به رکوردهاي خودم دست يابم.

او افزود: اگر به رکوردهاي تمريني و حتي رکوردي نزديک به رکورد بازي هاي آسيايي اينچئون مي رسيدم به راحتي صعود مي کردم. هر چه در توان داشتم رو کردم اما نتيجه نگرفتم. کاري که پيش از اين قرار بود انجام بدهم و خداحافظي کنم را الان انجام مي‌دهم. وضعيت آماده سازي من خيلي خوب نبود و بايد حداقل زودتر به ريو مي‌آمدم تا بدنم با شرايط سازگار مي‌شد.

ملي پوش پياده روي ايران در رده 54 المپيک

زورآوند: اولين ايراني هستم که از خط پايان مي گذرم

نماينده پياده روي ايران در المپيک گفت: من اولين ايراني‌ هستم که در اين ماده از خط پايان مي‌گذرم.

حميدرضا زورآوند بعد از عنوان پنجاه وچهارمي در مسابقات پياده روي المپيک 2016 ريو گفت: بعد از من 20 نفر ديگر حضور داشتند که ديرتر از من از خط پايان گذشتند. در رقابت‌هاي پياده روي المپيک من اولين ايراني هستم که از خط پايان گذشتم و حتي بعد از من هم افراد ديگري هم بودند که از خط رد شدند. اين براي خودش يک موفقيت است چرا که ما در گذشته حتي نمي توانستيم از خط پايان بگذريم.

زورآوند در ادامه افزود: نهايت تلاشم را انجام دادم ولي با توجه به زحماتي که کشيدم انتظارم بيشتر از اين‌ها بود و اين نشان مي دهد دووميداني ما بهتر از گذشته شده و اگر حمايت ها باشد حتي مي توانيم جزو 10 نفر برتر باشيم.

حضور سرمربي تيم ملي وزنه‎برداري در جايگاه تماشاگران!

در رقابتهاي دسته 85 کيلوگرم وزنه برداري المپيک ريو، سجاد انوشيرواني کيانو ش رستمي را هدايت نمي کند و سرمربي تيم ملي وزنه‎برداري ايران در شرايطي که در اواسط مسابقه وزنه‎برداري دسته 85 کيلوگرم به سالن مسابقه آمده بود،‌ در جايگاه تماشاگران نشست.

وي به محل مسابقه کيانوش رستمي نماينده کشورمان در اين دسته نرفت و علي مرادي کار هدايت رستمي را بر عهده دارد.

تبريک رئيس فدراسيون جهاني به رستمي

پس از اينکه کيانوش رستمي با ثبت رکورد 179 کيلوگرم يک ضرب، 217 کيلوگرم و مجموع 396 کيلوگرم توانست مدال طلاي دسته 85 کيلوگرم وزنه‌برداري المپيک ريو را به دست آورد، تاماش آيان رييس فدراسيون جهاني وزنه‌برداري با حضور در سالن گرم مسابقه‌ها به او تبريک گفت. آيان سپس به کيومرث هاشمي، علي مرادي و نصرالله سجادي نيز اين موفقيت را تبريک گفت.

رستمي توانست اولين مدال طلاي کاروان ايران را در بازي‌هاي المپيک ريو به دست آورد. او همچنين موفق شد رکورددار دوضرب و مجموع المپيک شود و رکورد مجموع جهان که در اختيار خودش بود را يک کيلوگرم ارتقا داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته