جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

 خبـــرنامه 

 تيم ملي فوتبال ايران راهي ايتاليا شد

به گزارش ايسنا، ملي پوشان فوتبال ايران ساعت 3:50 بامداد روز شنبه جهت حضور در اردوي آماده سازي، تهران را به مقصد فلورانس ايتاليا ترک کردند.

در اين سفر 23 بازيکن حضور داشتند و اشکان دژاگه و پژمان منتظري هم در ايتاليا به ساير بازيکنان اضافه مي‌شوند.

با توجه به هم‌زماني رقابتهاي وزنه برداري المپيک با ساعت پرواز تيم ملي، ملي پوشان ايران تا آخرين لحظه اين مسابقه‌ها را از طريق تلويزيون‌هاي سي آي پي دنبال مي کردند اما به دليل همزماني پرواز با حرکات دو ضرب دسته 85 کيلوگرم نتوانستند تا پايان شاهد رقابت رستمي با ساير وزنه برداران باشند.

تيم ملي ايران خود را براي حضور در مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2018 آماده مي کند.

تيم ايران بيست روز ديگر در نخستين ديدار خود در اين رقابت‌ها در تهران ميزبان تيم ملي قطر است.

رکورد ضعيف ارزنده در المپيک 2016 ريو

محمدارزنده آخرين نماينده ايران در روزهفتم المپيک 2016 ريو در ماده پرش طول المپيک به مصاف حريفان خود رفت و در رده بيست ونهم قرار گرفت. او در پرش اول و دوم خود رکورد 7.29 و 7.23 را برجاي گذاشت.

ارزنده در پرش سوم خود رکورد 7.31 را برجاي گذاشت و با اين نتيجه شانسي براي صعود به مرحله بعد نداشت.

ارزنده در المپيک لندن با حدنصاب 7.84 هفدهم شده بود.

ارزنده بعد از اتمام پرش هاي خود گفت:از عملکرد خودم راضي نيستم و در واقع بعد از ماه ها تمرين و اردو نمي دانم چرا در روز مسابقه اينگونه پرش کردم. شايد عدم نتيجه‌گيري‌ام دليل رواني داشت.

وي ادامه داد:من در بدترين شرايط هم بهتر از اين پرش مي‌کنم و از نظر بدني هم شرايطم خوب بود ولي شايد از نظر رواني نتوانستم تمرکز کنم و انتظارات را بر آورده کنم. من ماه ها تمرين کردم و ثمره تلاشم نبايد در روز مسابقه اين باشد. خودم هم نمي دانم چه بگويم اصلا از خودم راضي نيستم.

قهرماني نادال در مسابقات دوبل المپيک

رافائل نادال و مارک لوپس با شکست نمايندگان روماني در بخش دو نفره تنيس مردان قهرمان المپيک شدند و سومين مدال طلاي کشورشان را به ثبت رساندند. اين ديدار در سه ست و با نتايج 6 بر دو سه بر 6 و 6 بر چهار به پايان رسيد. نادال با اين قهرماني پنجمين ورزشکار اسپانيايي شد که دو مدال طلا در بازي هاي المپيک به دست آورده است.

نادال بعد از اين پيروزي اظهار کرد: تجربه بسيار جالبي بود که با بهترين دوستانم قهرمان شوم. جنگيديم و همه انرژي خود را به کار برديم. دو ماه و نيم تنيس بازي نکرده بودم. هيچ تمريني نداشتم تنها در باشگاه ورزش کرده بودم. از اين بازي لذت برديم و سخت جنگيديم.

سرقت 3500 دلاري از حدادي و تفتيان در دهکده المپيک

احسان حدادي نايب قهرمان المپيک لندن به خاطر حذف شدن از المپيک ريو روز بدي را پشت سر گذاشت.

اما اين روز براي حدادي وقتي بدتر شد که او به اتاق خود در دهکده ورزشکاران بازگشت و متوجه شد از اتاق وي دزدي شده است. حدادي و تفتيان در دهکده ورزشکاران هم اتاق هستند. اين دو ملي پوش بعد از اتمام رقابت هاي امروز و بازگشت به اتاق هايشان متوجه شدند که پول هايشان به سرقت رفته است.

حدادي اعلام کرده که مبلغ پول هاي او و تفتيان 3500 دلار بوده است.

شناگر سنگاپوري به سلطه فلپس پايان داد و طلا گرفت

در حالي که مايکل فلپس در فينال ماده 100 متر شناي پروانه مردان المپيک به دنبال کسب پنجمين مدال‌ طلاي خود در المپيک بود، يک شناگر سنگاپوري به نام اسکولينگ با زمان 50.39 رکورد اين ماده را شکست و قهرمان شد.

همچنين فلپس به همراه شناگراني از آفريقاي جنوبي و مجارستان با زمان 51.14 هر 3 نفر به طور مشترک مدال نقره را کسب کردند. در اين ماده مدال برنز توزيع نشد.

فلپس در حال‌ حاضر 27 مدال المپيک دارد که 22 مدال آن طلا است. اما اعجوبه ورزش جهان اعلام کرد بازيهاي ريو آخرين المپيک او است. فلپس در اين باره گفت: برايم کافي است. چاد و دايرز از من خواسته‌اند که چهار سال ديگر کار کنم. هم تيمي‌هايم در 800 متر آزاد امدادي نيز همين را از من خواستند اما من چهار سال ديگر فعاليت نخواهم کرد و سر اين حرفم خواهم بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته