جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5351

 خبر 

 ظريف: بدعهدي آمريکا در کميسيون مشترک برجام بررسي مي شود

وزير امور خارجه از برگزاري نشست کميسيون مشترک پيش بيني شده در برجام در آينده نزديک خبر داد و گفت: بدعهدي آمريکا و موضوعات ديگر در اين کميسيون بررسي مي شود.

به گزارش ايرنا، محمدجواد ظريف در گفت و گويي در پاسخ به اين سوال که در سند برجام، کميسيون مشترکي براي طرح شکايت در صورت بدعهدي طرفين طراحي شده است آيا تا به حال ايران به دليل بدعهدي آمريکا موضوع را در کميسيون دنبال کرده است يا خير؟ افزود: تا امروز ما کميسيون را هر زمان که لازم بوده تشکيل داده ايم و در نشست ها راه کارهايي براي حل و فصل مشکلات طراحي کرديم.

وي ادامه داد: در آينده اي نزديک نيز نشست ديگري با کميسيون مشترک خواهيم داشت و بدعهدي آمريکا و موضوعات ديگر در آن بررسي مي شود.

به گزارش خانه ملت، وزير امور خارجه کشور در پاسخ به سوالي درباره پيگيري غرامت کودتاي 28 مرداد نيز اظهار داشت: درباره پيگيري کودتاي 28 مرداد بايد گفت که شکايتي عليه آمريکا در ديوان دعاوي بين ايران و آمريکا مطرح شد که زمان آن به 25 سال قبل بر مي گردد.

سخنگوي وزارت امور خارجه:

اولويت سياست خارجي ايران داشتن بهترين روابط با کشورهاي منطقه است

سخنگوي وزارت امور خارجه تاکيد کرد: بدون ترديد اولويت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران داشتن بهترين روابط با همسايگان و کشورهاي منطقه است.به گزارش اداره کل ديپلماسي رسانه اي وز ارت امور خارجه، بهرام قاسمي در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران در خصوص رويکرد مثبت رئيس مجلس کويت در مصاحبه با روزنامه الشرق آن کشور افزود: ما و تمامي کشورهاي همسايه از قابليت هاي فراواني براي همکاري و هم افزايي ظرفيت هايمان در جهت حسن همجواري ، مشارکت سياسي، توسعه اقتصادي و مبارزه با تهديدات مشترک برخورداريم.

سخنگوي وزارت امور خارجه تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران بر اساس سياست ثابت، غير قابل تغيير و اصولي خود همواره و هميشه خواستار ثبات، امنيت و پيشرفت در کشورهاي همسايه خود بوده است.

حمله داعش به يک پايگاه پليس روسيه

گروه تروريستي داعش اعلام کرد که در حمله به يک پايگاه پليس روسيه در حومه مسکو، تلفاتي به نيروهاي روسي وارد آورده است.به گزارش شبکه خبري الجزيره، بنابر بيانيه گروه تروريستي داعش دو عضو اين گروه يک پايگاه پليس در منطقه بالاچيکا در شرق مسکو را هدف گرفته‌اند و مدعي هستند که تلفاتي را به نيروهاي روس وارد کرده‌اند.

اما مسوولان روسي مي‌گويند که در اين حمله دو نيروي پليس راهنمايي و رانندگي اين کشور زخمي شدند و حمله تلفات جاني بر جاي نگذاشته است.کميته تحقيقات روسيه اعلام کرد: هويت مهاجمان مشخص نيست و هر دو طي درگيري با نيروهاي پليس کشته شده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته