جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5392

 ميز خبر 

 با "راي زودهنگام" در انتخابات رياست جمهوري آمريکا،

اوباما راي خود را به صندوق انداخت

رئيس جمهور آمريکا با استفاده از شرايط قانون "راي زودهنگام" با حضور در ايالت خود، شيکاگو، راي خود در انتخابات رياست جمهوري هشتم نوامبر (18 آبان) را ثبت کرد. به گزارش رويترز،‌ هدف از قانون "راي زودهنگام" افزايش مشارکت راي دهندگان و جلوگيري از ازدحام در مراکز راي گيري در روز انتخابات است. براساس اين قانون افرادي که مي‌توانند زودتر از موعد راي خود را ثبت کنند معمولا شامل کساني است که ممکن است در روز انتخابات خارج از حوزه انتخاباتي خود باشند، کارکنان حوزه‌ راي گيري، کارکنان کمپين‌هاي انتخاباتي و کساني که برنامه‌هاي غير قابل تغييري براي روز انتخابات دارند.

اين قانون در هر کدام از ايالت‌هاي آمريکا نحوه اجراي متفاوتي دارد و تاريخ برگزاري آن در برخي از ايالات به پنجاه روز پيش از انتخابات اصلي نيز مي‌رسد. در اين ميان باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا نيز اقدام به راي دهي زودهنگام کرده و راي خود را در شيکاگو به ثبت رسانده است. در حالي که او همواره در حمايت از هيلاري کلينتون، نامزد دموکرات‌ها در اين انتخابات فعاليت کرده، با اين حال نامي از فرد مورد راي خود نبرده است.

با افشاي فيلم توهين به زنان/ ترامپ براي اولين بار عذرخواهي کرد

خبرگزاري آسوشيتدپرس نوشت، دونالد ترامپ پس از آنکه اظهارات توهين آميز وي عليه زنان منتشر شد، در پيامي بي سابقه عذرخواهي کرد.

اين خبرگزاري در گزارشي افزود: روزنامه واشنگتن پست و شبکه تلويزيوني ان بي سي ويديويي از دونالد ترامپ را در سال 2005 منتشر کردند، که وي در آن از تمايل خود براي رابطه با يک زن متاهل سخن گفت و مدعي شد که شهرتش باعث شده تا زنان مايل به روابط صميمانه با او باشند. ترامپ در پيامي ويديويي، که در فيس بوک منتشر کرد، نوشت 'من حرفهاي احمقانه اي زده ام. اشتباه کردم و عذر مي خواهم'. با اين حال وي انتشار اين فايل ويديويي را 'تنها براي انحراف افکار عمومي' دانست و افزود 'تفاوت زيادي ميان گفتار و رفتار ديگران وجود دارد. بيل کلينتون در عمل زنان را آزار مي داد.' وي در مورد هيلاري کلينتون نيز گفت که او 'به قربانيان شوهرش زور مي گفت، به آنها تعدي مي کرد، آبرويشان را مي برد و ارعابشان مي کرد.'

شهروندان اتحاديه اروپا مي‌توانند بعد از بريگزيت در انگليس بمانند

به گفته يک منبع آگاه در کابينه دولت انگليس، تمامي شهروندان اتحاديه اروپا که اکنون در بريتانيا زندگي مي‌کنند، با وجود خودداري دولت از تضمين شرايط آنها خواهند توانست تا پس از بريگزيت نيز در اين کشور بمانند. به گزارش ايسنا، به نقل از ورلد بولتن، تحقيقات رسمي نشان مي‌دهد که بيش از 80 درصد جمعيت 3.6 ميليوني شهروندان اتحاديه اروپا که در بريتانيا زندگي مي‌کنند تا زمان ترک اين اتحاديه از سوي انگليس در سال 2019 واجدشرايط زندگي در اين کشور خواهند بود. براساس برنامه وزارت کشور انگليس به افرادي که در بريتانيا باقي بمانند نوعي اغماض در نظر گرفته مي‌شود که بتوانند به صورت دائمي در اين کشور بمانند. اين در حالي است که ترزا مي، نخست وزير محافظه کار انگليس گفته است، کاملاً انتظار مي‌رود بتواند حق شهروندان اتحاديه اروپا را که در اين کشور مانده‌اند، تضمين کند اما همچنين خاطر نشان کرده است که اين مساله به حقوق شهروندان بريتانيايي که در ساير نقاط اتحاديه اروپا زندگي مي‌کنند، بستگي دارد.

ارتش يمن از سامانه موشکي جديد "الفيلق" رونمايي کرد

نيروي موشکي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن اعلام کرد که سامانه موشکي جديد "الفيلق" را وارد عرصه نبرد کرده است. به گزارش شبکه يمني المسيره، نيروي موشکي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن با اعلام اين خبر، تاکيد کرد که با چهار موشک ساخت داخل از نوع الفيلق تجمع مزدوران را در ميدي در استان حجه در مرز با عربستان هدف قرار داده است. پيش از اين سامانه نيز، تعدادي از سامانه‌هاي موشکي ساخت داخل همچون موشک‌هاي الثاقب، الصرخه، الصمود و موشک‌هاي بالستيک و غيربالستيک الزلزال عليه مواضع دشمن شليک شده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته