جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5394

 ارز تا پايان سال تک‌نرخي مي‌شود 

 قائم‌مقام بانک مرکزي از تکميل فرآيند يکسان‌سازي نرخ ارز تا پايان امسال خبرداد و گفت: بار تامين مالي بخش عمده‌اي از کالاهاي وارداتي از ارز رسمي به ارز بازار آزاد منتقل شده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط بانک مرکزي ، اکبر کميجاني، قائم‌مقام بانک مرکزي که به همراه هياتي از مديران اين بانک در اجلاس صندوق بين‌المللي پول و بانک جهاني حضور يافته بودند، در جلساتي به سوالات و ابهامات مقامات اين صندوق پاسخ دادند. در اين ميان يکي از مباحث مطرح شده از سوي مديرعامل صندوق بين‌المللي پول، در خصوص تحولات اخير بازار نفت و يکسان‌سازي نرخ ارز در ايران بود که در اين زمينه کميجاني، توضيحات مبسوطي از اقدامات بانک مرکزي در فراهم کردن بسترهاي لازم براي حرکت به سمت نرخ ارز يکسان ارائه کرد.

قائم‌مقام بانک مرکزي ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته به ويژه انتقال تامين مالي واردات قسمت عمده‌اي از کالاها از نرخ ارز رسمي به نرخ ارز بازار، ابراز اميدواري کرد تا پايان سال جاري فرآيند يکسان‌سازي نرخ ارز تکميل شود .همچنين در خصوص توافق کشورهاي عضو اوپک با غيراوپک در مورد کاهش سقف توليد نيز موضع جمهوري اسلامي ايران در حمايت از ثبات بازار نفت و افزايش توليد نفت ايران در چارچوب توافق شده مورد تاکيد قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته