جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5394

 خبـــرنامه 

 جلال حسيني در کنار رونالدو، اينيستا و پوگبا

نشريه معتبر فرانس فوتبال، تيم منتخب بازيکنان حاضر در رقابتهاي هفته گذشته انتخابي جام جهاني در قاره هاي مختلف را اعلام کرد که در اين تيم نام سيد جلال حسيني از ايران به چشم مي خورد. به نظر مي‌رسد چهار کلين شيت پياپي ايران در انتخابي جام جهاني باعث شده است تا نام مدافع مستحکم ايران در اين تيم قرار بگيرد.

تيم منتخب انتخابي جام جهاني از ديد فرانس فوتبال: دروازه‌بان: جو هارت (انگليس)

مدافعان: سيد جلال حسيني (ايران)، متس هوملس (آلمان)، توبي آلدرويلد (بلژيک)

هافبک‌ها: آرتوو ويدال (شيلي)، پل پوگبا (فرانسه)، آندرس اينيستا (اسپانيا)، بنيامين موکانجو (کامرون)

مهاجمان: کريستيانو رونالدو (پرتغال)، روبرت لواندوفسکي (لهستان) و چيرو ايموبيله (ايتاليا)

در توضيح فرانس فوتبال براي سيد جلال حسيني، آمده است: ايران در چهار ديدار خود در انتخابي جام جهاني هنوز گلي را دريافت نکرده است که اين اتفاق را مديون مدافعان خود به ويژه جلال حسيني است. او برابر ازبکستان يک گل سه امتيازي خيلي مهم هم به ثمر رساند. او به همراه پژمان منتظري و مرتضي پورعلي گنجي، رهبر خط دفاعي ايران محسوب مي‌شود.

رکورد منحصر به فرد بيرانوند در تيم ملي

عليرضا بيرانوند با بسته نگه داشتن دروازه ايران برابر کره جنوبي يک رکورد جديد به نام خود ثبت کرد.

‌دروازه‌بان تيم ملي فوتبال ايران که در 4 بازي ابتدايي مرحله نهايي انتخابي جام جهاني وظيفه حراست از دروازه ايران را بر عهده داشته، در طول 360 دقيقه بازي مقابل قطر، چين، ازبکستان و کره جنوبي دروازه اش را بسته نگه داشت و 4 کلين شيت انجام داد.

بيرانوند با اين کلين شيت‌ها بهترين رکورد را در تاريخ حضور ايران در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني به نام خود به ثبت رساند.

رضواني عضو هيات رييسه کنفدراسيون شناي آسيا شد

محسن رضواني رئيس فدراسيون شناي ايران در کنگره کنفدراسيون آسيا براي عضويت در هيات رييسه کانديدا شد که توانست اين کرسي را تصاحب کند. رضواني پيش از اين در کميته بازاريابي کنفدراسيون شناي آسيا و کميته مربيان فدراسيون جهاني نيز حضور داشت.

همچنين خسرو اميني، خبره هيات رييسه فدراسيون ايران بار ديگر به عنوان رييس کميته فني واترپلوي آسيا برگزيده شد. فدراسيون شناي ايران رايزني ها را براي کسب کرسي هاي مختلف ديگر انجام داده و اميد مي رود طي روزهاي آينده چند نماينده ديگر از ايران جهت تصدي پست هاي آسيايي انتخاب شوند.

کنگره کنفدراسيون شناي آسيا طي هفته گذشته با حضور نمايندگان کشورهاي آسيايي و همچنين مسئولان فينا در قطر
برگزار شد.

انصاري فرد به المپياکوس مي رود؟

پائولو بنتو، سرمربي فعلي المپياکوس يونان جانشين کارلوس کي‌روش در تيم‌ ‌ملي فوتبال پرتغال بود. اين مربي رابطه خوبي با سرمربي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران دارد و مدتي است که به دنبال جذب کريم انصاري فرد، مهاجم پانيونيوس يونان است تا بتواند اين مهاجم را براي تيمش به خدمت بگيرد.

بنتو قصد دارد از کي‌روش، سرمربي تيم‌ ‌ملي ايران کمک بگيرد تا اين بازيکن را براي فصل آينده براي تيم خود يعني المپياکوس داشته باشد.

نيمار: سبک فوتبالم را عوض نمي‌کنم

نيمار در ديدار تيم ملي فوتبال برزيل و بوليوي در انتخابي جام جهاني 2018 روسيه با ضربه آرنج ياسمين داک رو به رو شد. اين ضربه ابروي مهاجم برزيلي را شکافت و باعث خونريزي از اين ناحيه شد.

بازيکن بوليوي پس از اين بازي از نحوه بازي مهاجم بارسلونا انتقاد کرد و گفت به هيچ وجه از کاري که انجام داده است احساس پشيماني نمي‌کند. نيمار اما از سبک فوتبالش دفاع کرد و گفت: روش بازي‌ام را تغيير نمي‌دهم. در فوتبال خيلي ها با پا و آرنج به بازيکنان حريف ضربه مي زنند اما همه توانايي دريبل کردن ندارند. انتقادهاي نادرست، ناراحت کننده هستند. مي‌دانم چرا جرارد پيکه تصميم گرفت از بازي هاي ملي پس از جام جهاني 2018 خداحافظي کند.

نيمار از ليونل مسي، هم بازي‌اش در بارسلونا حمايت کرد و گفت: اتفاقي که براي مسي در کشورش افتاد، براي من نيز در برزيل رخ داد. او در بازي هاي آرژانتين در انتخابي جام جهاني حضور نداشت و مورد انتقاد قرار گرفت. اين موضوع را درک نمي کنم. کسي که درباره فوتبال چيزي مي داند، نمي تواند در اين باره توضيحي بدهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته