جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5407

 مشابه درماني و مخالف درماني هريک در جاي خود  

 
همانطور که قبلا اشاره شد ترکيباتي که بخوبي در بدن تغيير نمي يابد و مصرف نمي شوند و در اثر مصرف محصولات و ترکيبات ديگر و نياز بدن به انرژي اجباراً بدن اين ترکيبات را براي کسب انرژي بکار گرفته و به مصرف اين مواد عادت مي نمايد.

زماني که فرد چربي اضافي در بدن دارد مي بايست از ترکيبات ديگر مانند قند ها و پروتئين ها مصرف نشود تا متابوليسم چربي ها افزايش يافته و انرژي بدن از اين ترکيبات حاصل شود.

بدين طريق متابوليسم سوخت و ساز اين ترکيبات افزايش يافته و از ترکيبات ديگر پروتئين ها مي توان براي مدتي صرف نظر کرد که در اين صورت قدرت بدن افزايش يافته و طول زندگي نيز بيشتر مي شود.

راه ديگر خنثي کردن و صابوني کردن چربي ها توسط انواع مواد قليايي و تلخ مي باشد که چربي ها کاهش يافته و انرژي بدن نزول پيدا مي کند.

انواع گياهان و سبزي ها و مواد تلخ در اين موارد به کار گرفته مي شوند گرچه انواع تلخي ها و گياهان،انرژي فوري توليد مي کنند ولي چربي ها به راحتي در بدن نمي سوزند و ممکن است از آن چاقي و اضافه وزن ناشي شود که اين وضع سبب کاهش انرژي و نيروي بدن مي شود.

با انواع ترکيبات اسيدي نيز چربي ها هيدروليز شده و به اسيد هاي چرب تبديل شده و نيز در بدن مي سوزد که با بالا رفتن اسيديته و ترشي بدن مفاصل و عضلات و قسمت هاي ديگر بدن دچار سايندگي و خرابي مي شود که در دراز مدت موجب از بين رفتن استخوان و مفاصل مي شود.

در اثر انواع حرکات در مفاصل و قسمت هاي متحرک بدن ماده قندي موجود در خون گلوکز در اثر اکسيژن محيط اکسيده شده مي سوزد و تبديل به آب و گاز کربنيک مي شود و گاز کربنيک گازي است اسيدي و ترش در آب اسيد کربنيک مي دهد و محيط اسيدي مي شود.

و افرادي که داراي فعاليت بدني زياد مي باشند در اثر اسيدي شدن محيط و مفاصل استخوان هاي آنها داراي سايندگي مي شود.

عده اي ديگر داراي پروتئين و چربي در خون خود مي باشند و اين ترکيبات نيز در مقابل اکسيژن محيط داراي محيط اسيدي و ترش مي شوند و ترشي بدن افراد سالمند بيشتر از جوان ها است و اغلب امراض استخواني و عضلاتي مربوط به افزايش حالت اسيدي مي باشد.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته