جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5407

 خبر هنري 

 آغاز ثبت نام از ناشران براي نمايشگاه هاي کتاب استاني درآذرماه

ثبت نام از ناشران براي حضور درنمايشگاه هاي کتاب استاني درماه آذر آغاز شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران، ناشران براي حضور در نمايشگاه هاي کتاب استاني در ماه آذر مي توانند تا21آبان ماه به سايت موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران به آدرس www.icfi.ir مراجعه و ثبت نام نمايند.

نمايشگاه هاي کتاب استاني درماه آذردراستان هاي فارس، مرکزي، سمنان، بوشهر و خراسان شمالي برگزار مي شود.

نمايشگاه کتاب استان هاي فارس از تاريخ 3 تا 9 آذر، مرکزي 13تا 18 آذر، سمنان 14 تا 19 آذر، بوشهر 22 تا 28 آذر و خراسان شمالي 23 تا 29 آذر ماه برگزار مي شود.

نمايشگاه هاي کتاب استاني به همت موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها و با حمايت معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي برگزار مي شود.

«رمبو» دوباره در سينماها

فيلمي جديد از مجموعه «رمبو» اين بار بدون حضور «سيلوستراستالونه» در نقش اصلي ساخته مي‌شود.به گزارش ايسنا به نقل از گاردين، اين فيلم که «رمبو:خون جديد» نام دارد را «آريل ورومن» کارگرداني خواهد کرد که در واقع شروع مجددي براي اين مجموعه فيلم‌هاي اکشن و کلاسيک محسوب مي‌شود و قرار است يک بازيگر جوان جايگزين «سيلوستر استالونه» شود.«بروکس مک‌لين» نگارش فيلمنامه اين فيلم جديد را بر عهده خواهد داشت و «آريل ورومن» که با فيلم «مرد يخي» با بازي «مايکل شنون» در سال 2012 مطرح شد، کارگرداني آن را برعهده خواهد داشت.

اولين فيلم «رمبو» به اقتباس از رمان «خون اول» نوشته «ديويد مورل» به موفقيت فراواني دست يافت و موجب شد سه فيلم ديگر در ادامه فيلم اول ساخته شود که آخرين آن در سال 2008 اکران شد و طرح ساخت قسمت جديد و پنجم نيز پيش از اعلام بازنشستگي «استالونه» از بازي در نقش اين شخصيت سينمايي اعلام شده بود.

فيلم جديد «رامبو» در واقع مسيري مشابه با فيلم «کريد» در پيش گرفته که دنباله مجموعه فيلم‌هاي «راکي» بود اما شخصيت اصلي آن را بازيگر جوان (مايکل بي جوردن) بازي کرد و فيلم عملکرد موفقي در گيشه و همچنين در جلب نظر منتقدان داشت.

با اعلام خبر ساخت قسمت جديد «رمبو»، طرح ساخت «شوي تلويزيوني رمبو» با حضور «استالونه» منتفي مي‌شود.

بازديد معاون دانشگاه مطالعات اديان تولوز فرانسه از موزه دفاع مقدس

ماري کلود لوتران ، جامعه شناس ، استاد و معاون دانشگاه مطالعات اديان تولوز (ISTR) فرانسه از باغ موزه دفاع مقدس و ترويج فرهنگ مقاومت بازديد کرد.به گزارش آفرينش به نقل از باغ موزه دفاع مقدس، وي پس از اين بازديد گفت: مفاهيم اين موزه بسيار تأثيرگذار و عميق است و با قدم زدن در تالارهاي آن مي توان خود را در سال هاي جنگ ايران و عراق حس کرد.

معاون دانشگاه تولوز با اشاره به استفاده از فناوري هاي روز دنيا در ارائه مفاهيم در موزه دفاع مقدس بيان داشت: اين فناوري ها در کنار شيوه ارائه مفاهيم توسط راهنمايان در تالارها، حس حضور در فضاي جنگ تحميلي عليه ايران و مقاومت مردم ايران را به خوبي به بازديد کنندگان منتقل مي کند و استفاده از فناوري نقطه قوت اين موزه است.

در ادامه اين بازديد دکتر ماري کلود لوتران در هم انديشي "رويکرد بين ادياني و بين فرهنگي، ضامن برقراري صلح جهاني" که در تالار هويزه باغ موزه دفاع مقدس و ترويج فرهنگ مقاومت برگزار شد حضور يافت.اين هم انديشي با حضور دکتر اکبر کاظم زاده، مشاور راهبردي شهردار تهران، سعيد همايون مهر، دبيرکل موسسه صلح و حمايت از آسيب ديدگان جنگ، جمعي از اساتيد دانشگاه هاي اصفهان و آزاد اسلامي ، اعضاي موسسه صلح و حمايت از آسيب ديدگان جنگ و جامعه بسيج زنان کشور برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته