جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5408

 درمان بيش از يک ميليون بيمار مبتلا به هپاتيت C با داروي جديد 

 
بيش از يک ميليون نفر طي دو سال گذشته با روش درماني جديد براي مقابله با هپاتيت C درمان شده‌اند.به گزارش ايسنا، در مدت دو سال گذشته بيش از يک ميليون بيمار مبتلا به هپاتيت C در کشورهايي با درآمد پايين و متوسط با کمک اين روش درماني جديد تحت درمان قرار گرفته‌اند.در سال 2013 استفاده از نوعي آنتي‌ويروس‌ موسوم به DDA براي اولين بار در درمان هپاتيت C مورد تاييد قرار گرفت. هرچند اين نگراني گسترده وجود داشته که قيمت بالاي اين شيوه درماني مانع از دسترسي بيش از 80 ميليون بيمار مبتلا به هپاتيت C به آن در سراسر جهان شود.

تاثير درماني داروهاي جديد بيش از 95 درصد است و عوارض جانبي آن نسبت به روش‌هاي درماني پيشين کمتر است و مي‌تواند اين بيماري را در مدت سه ماه به طور کامل درمان کند. با حمايت‌هاي سازمان جهاني بهداشت (WHO) و ديگر سازمان‌ها تعدادي از کشورهاي با درآمد پايين و متوسط از جمله آرژانتين، برزيل، مصر، گرجستان، اندونزي، مراکش، نيجريه، پاکستان، فيليپين، تايلند و اوکراين اين دارو را دريافت کرده‌اند.

دکتر "گاتفريد هيرنشال" مدير دپارتمان برنامه هپاتيت و HIV سازمان جهاني بهداشت گفت: به حداکثر رساندن دسترسي به داروي هپاتيت C براي اين سازمان در اولويت است. همچنين تلاش دولت‌ها براي پيشرفت در درمان مبتلايان به هپاتيت C اميدارکننده است هرچند همچنان بيشتر افراد نمي‌توانند به اين روش‌هاي درماني دسترسي داشته باشند.

به گزارش سايت اطلاع رساني سازمان جهاني بهداشت، بررسي‌ها نشان مي‌دهد تمايلات سياسي، حمايت جوامع مدني و مذاکرات انجام شده شرايطي را فراهم آورده تا هپاتيت C، بيماري که سالانه به مرگ 700 هزار نفر منجر مي‌شود مورد توجه
قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته