جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5409

 رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران خبر داد؛
 آسياي ميانه؛ هدف صادرات انار ايراني 

 رودهن-ايرج صادقعلي

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران گفت: آسياي ميانه هدف صادرات انار ايراني است و ترکيه و افغانستان از رقباي جدي ايران در صادرات انار به بازارهاي بين‌المللي هستند.

حسين مهاجراني در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در مورد وضع بازار ميوه و تره‌بار اظهار: بازار غرق در رکود است؛ زيرا در ماه‌هاي محرم و صفر مجالس برگزار نشده و ميوه‌هاي مجلسي مانند ماه‌هاي ديگر خريداري نمي‌شود.

وي تصريح کرد: ميوه‌هاي مجلسي در ماه‌هاي محرم و صفر فروش ندارد و اين موضوع به رکود در بازار ميوه و تره‌بار دامن زده است.

مهاجراني با تأکيد بر اينکه قيمت ميوه‌هاي نوبرانه در بازار کاهش يافته است، اضافه کرد: نارنگي بازار ميوه و تره‌بار را اشباع کرده است؛ بخش عمده‌اي از اين نارنگي‌ها وارداتي بوده و ماه‌هاي آينده نارنگي توليد داخل کمتر مي‌شود.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران با بيان اينکه پرتقال تامسون ذخيره شب عيد زياد است، تصريح کرد: خوشبختانه در بحث توليد پرتقال تامسون مشکلي نداريم و توليد متناسب با نياز است.

مهاجراني با بيان اينکه انار و انگور پاييزه با توليد انبوه در بازار وجود دارد، از کاهش قيمت سيب در بازار خبر داد و اضافه کرد: هندوانه دزفول از کيفيت عالي برخوردار بوده و به بازار تزريق شده است.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران تصريح کرد: انار باکيفيت‌تر وارد سردخانه مي‌شود تا روي ريل صادرات قرار گيرد و بخشي نيز وارد بازار مصرف در کشور مي‌شود.

مهاجراني با معرفي انار به‌عنوان يک قلم از دامنه صادرات ميوه در کشور، افغانستان و ترکيه را از رقباي جدي ايران در بازارهاي بين‌المللي انار معرفي و اضافه کرد: اين رقبا انار را با قيمت پايين‌تر در بازار بين‌المللي ارائه مي‌کنند.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران با بيان اينکه آسياي ميانه هدف صادرات انار ايراني است، تصريح کرد: ايران در بحث صادرات انار بازار آسياي ميانه را در دست گرفته است.

مهاجراني با تأکيد بر اينکه انار تنها شاخه صادرات ميوه در ايران نيست، اضافه کرد: اقلام ديگر مانند سيب به کشورهاي همسايه و ديگر کشورها صادر مي‌شود؛ ولي متأسفانه واردات ميوه‌هاي توليد مشابه داخلي به حوزه توليد ملي آسيب زده است.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار استان تهران در تشريح قيمت انواع ميوه تصريح کرد: انار صادراتي 4 هزار و 500 تومان و نوع ديگر آن 3 هزار تومان و انار متوسط يک هزار و 500 تومان به فروش مي‌رسد و سيب گلاب سميران و سيب لبناني قرمز 3 هزار تومان و سيب سفيد 3 هزار و 500 تومان فروخته مي‌شود.

مهاجراني اظهار کرد: بازار به‌دقت زيرنظر مأموران بازرسي اتحاديه براي کنترل قيمت‌ها قرار دارد و از هرگونه نوسان غيرمعقول جلوگيري مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته