جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5413

 با حضور دکتر جهانگيري و با مشارکت شرکت فولاد مبارکه اصفهان:
 ورزشگاه 75 هزار نفري نقش جهان اصفهان پس از 23 سال انتظار افتتاح شد 

 
دکتر سبحاني: نقش جهان هديه ‌اي از طرف فولاد مبارکه به مردم اصفهان و جامعه ورزشي کشور است

ورزشگاه 75 هزار نفري نقش جهان اصفهان روز چهارشنبه دوازدهم آبان ماه با حضور دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور پس از 23 سال انتظار به صورت رسمي افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، معاون اول رييس جمهور در اين مراسم که محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت، مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان، علي طيب نيا وزير اقتصاد و معصومه ابتکار رئيس سازمان حفاظت محيط زيست و همچنين ساير مسئولين شهري و استاني و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند، با اشاره به مدت زمان طولاني اجراي اين ورزشگاه اظهار داشت: معمولا در اين طرح ها محدوديت منابع مالي يکي از موانع پيش روي اجرا است و مديريت مناسب نيز در استفاده مطلوب از منابع محدود نقش مهم و تعيين کننده اي دارد.

دکتر جهانگيري ادامه داد: زماني، منابع نفتي و درآمد دولت بسيار زياد بود و در بخش هاي دولتي بايد اين طرح ها به بهره برداري مي رسيد اما اکنون اين شرايط تغيير کرده و قيمت نفت کاهش چشمگيري داشت است.

هيچ عاملي همچون ورزش در مقابله با مفاسد اجتماعي نقش ندارد

وي به جلسه سه ساعته اخير مسئولان سه قوه با مقام معظم رهبري اشاره کرد و گفت: ايشان در بيانات خود فرمودند که اگر کسي وجدان داشته باشد بايد براي مبارزه با مفاسد اجتماعي اقدام کند و هيچ چيز به اندازه ورزش در مبارزه با اعتياد و ساير مفاسد اجتماعي نقش ندارد.

معاون اول رييس جمهور اضافه کرد: ما بايد براي همه جوانان کشور امکانات لازم را به وجود آوريم و کاري کنيم که منابع بخش غيردولتي براي تکميل پروژه‌هاي ورزشي مورد استفاده قرار گيرد. در همين پروژه نقش جهان از زماني که تصميم گرفته شد فولادمبارکه به آن ورود کند، ورزشگاه ظرف مدت کوتاهي تکميل شد.

دکتر جهانگيري با تاکيد بر لزوم مهيا شدن شرايط براي مشارکت بخش خصوصي در احداث و تکميل پروژه هاي ورزشي کشور خاطرنشان کرد: بايد شرايطي فراهم شود تا بخش خصوصي با ميل و رغبت در اجراي اين پروژه ها مشارکت کند و منابع غيردولتي در اين گونه کارهاي اجتماعي هزينه شود.

وي با اشاره به جايگاه ويژه اصفهان در بخش هاي اقتصاد، صنعت و به ويژه ورزش کشور گفت: استان اصفهان هم در بخش ورزش قهرماني و هم در بخش ورزش همگاني افتخار آفرين است و بسياري از افتخارات ملي در بخش ورزش توسط جوانان استان اصفهان کسب مي شود.از اين رو برخورداري از امکانات مناسب ورزشي حق همه مردم ايران بويژه استان اصفهان است.

وي از ورزشگاه نقش جهان بعنوان پيشرفته ترين و دومين ورزشگاه بزرگ کشور ياد کرد و از همه کساني که براي بهره برداري اين ورزشگاه تلاش کردند قدرداني کرد.

وزير ورزش و جوانان: وابستگي ورزش به بودجه دولتي بايد کم شود

وزير ورزش و جوانان گفت: وابستگي ورزش به بودجه دولتي بايد کم شود و بايد شرايطي را در ايران فراهم کنيم که بنگاه‌هاي اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در ورزش اشتياق داشته باشند.

مسعود سلطاني‌فر در مراسم افتتاح ورزشگاه نقش‌جهان اظهار داشت: در همه جاي دنيا، اسپانسري تيم‌هاي ورزشي براي بنگاه‌هاي اقتصادي يک فرصت محسوب مي‌شود ولي در کشور ما يک معضل است.

وي افزود: در کشور ما وقتي يک بنگاه اقتصادي حمايت از يک تيم ورزشي را بر عهده مي‌گيرد احساس مي‌کند که آن تيم محل هزينه است در حالي که بايد محلي براي درآمدزايي باشد و اين بحثي است که من در طول يک هفته گذشته در کميسيون‌ها و فراکسيون‌هاي مختلف مجلس شوراي اسلامي با نمايندگان داشتم که چه کنيم تا اتکاي ورزش به بودجه محدود دولتي کم شود و سرمايه‌گذاري در ورزش توجيه اقتصادي داشته باشد تا سرمايه‌گذاران به سرمايه‌گذاري در ورزش مشتاق شوند.

سلطاني‌فر در ادامه خطاب به معاون اول رييس جمهور و افراد حاضر در مراسم گفت:‌ حالا که مديران اجرايي دولت و نمايندگان مجلس هم در اين مراسم حضور دارند مي‌خواهم که با هم کمک کنيم تا ساز و کاري که در دنيا شناخته شده در ايران هم فراهم شود تا باشگاه‌ها به محل درآمد تبديل شوند و بنگاه‌هاي اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در ورزش اشتياق پيدا کنند.

وزير ورزش و جوانان در پايان از مسئولان باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، شرکت توسعه و تجهيز اماکن ورزشي، مديران استان و شهر اصفهان، اصحاب رسانه و تمام کساني که در اين راه کمک کردند، تشکر و قدرداني کرد.

استاندار اصفهان: واگذاري ورزشگاه نقش جهان به بخش خصوصي باعث تکميل آن شد

استاندار اصفهان گفت: تصميم واگذاري ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه در جريان سفر قبلي هيات دولت به اصفهان باعث تکميل و افتتاح اين ورزشگاه شد.

دکتر رسول زرگرپور در مراسم افتتاح ورزشگاه نقش جهان اصفهان، افزود: سه ابر پروژه در اصفهان وجود داشت که قول تکميل آنها را 2 سال پيش به مردم داديم.

وي با بيان اينکه ورزشگاه نقش جهان يکي از اين پروژه ها بود، افزود: همه مسئولان استان براي برآورده کردن اين مطالبه مردم بويژه طرفداران فوتبال اصفهان عزم خود را جزم کردند.

استاندار اصفهان اظهار کرد: خوشحاليم که اين طرح بزرگ ملي امروز با درايت دولت تدبير و اميد و مشارکت شرکت فولاد مبارکه به بهره برداري رسيد.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به پروژه مصلاي بزرگ امام خميني (ره) اصفهان، افزود: تکميل ديگر بخش هاي مصلاي اصفهان و بهره برداري کامل از اين مجموعه نيز در دستور کار مسئولان استان قرار دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به طرح کنارگذر شرق اصفهان نيز گفت: اين طرح به مدت هشت سال متوقف شده بود اما با مشارکت صندوق بازنشستگي شرايط از سرگيري عمليات اجرايي اين طرح و تکميل آن مهيا شد.

وي همچنين با اشاره به طرح قطار سريع السير اصفهان، افزود: اين طرح نيز با پيگيري و اقدام وزارت راه و شهرسازي در حال انجام و پيگيري است.

زرگرپور در ارتباط با خط دوم قطار شهري اصفهان گفت: مناقصه اين طرح نيز در حال پيگيري است و اميدواريم اين طرح تا پنج سال آينده به بهره برداري برسد.

مديرعامل فولاد مبارکه: نقش‌جهان استانداردترين ورزشگاه ايران است

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان ورزشگاه نقش‌جهان را يکي از استاندارترين ورزشگاه‌هاي ايران دانست و افزود: براي بهره برداري از ورزشگاه نقش جهان اصفهان اين شرکت 48 ميليارد تومان هزينه کرده است.

دکتر بهرام سبحاني در مراسم بهره برداري از ورزشگاه نقش جهان گفت: طراحي اوليه اين ورزشگاه در سال 67 آغاز و در سال 71 و 72 کار تسطيح و خاکبرداري آن آغاز شد، طي فراز و نشيب و توقف ها در اوايل دهه 80 قسمتي از آن آماده شد و تيم سپاهان هم در آن چند بازي انجام داد.

وي اظهار کرد: به علت ناقص بودن ورزشگاه، روند ساخت و ساز آن متوقف شد و از سال 85 تا 93 کاملاً متوقف بود.

وي افزود: به پيشنهاد معاون اول رئيس جمهور که در سال 93 در جريان افتتاح يکي از طرح هاي فولاد مبارکه به استانداري اصفهان ارائه شد، مديريت اجرايي اين ورزشگاه به فولاد مبارکه واگذار؛ و اين تصميم نقطه عطفي براي ورزشگاه نقش‌ جهان شد.

سبحاني با اشاره به برگزاري جلسات مختلف با مسئولان وزارت ورزش و جوانان، استانداري و شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي براي تکميل و بهره برداري از ورزشگاه نقش جهان اصفهان گفت: به دليل مالکيت دولت، واگذاري اين ورزشگاه به فولاد مبارکه امکانپذير نبود و به همين دليل مقرر شد که با تکميل ورزشگاه نقش جهان توسط شرکت فولاد مبارکه، اين ورزشگاه به مدت 20 سال در اختيار باشگاه فولاد مبارکه سپاهان قرار گيرد.

وي افزود: در اين راستا تفاهمنامه اي در آذر ماه سال 93 بين شرکت فولاد مبارکه، وزارت ورزش و جوانان و استانداري اصفهان به امضا رسيد و ارديبهشت سال 94 پيمانکار جديد انتخاب شد.

مديرعامل فولاد مبارکه با اشاره به عمليات خاکريزي، چمن کاري مجدد و مونتاژ سازه هاي فلزي نيمه‌ کاره ورزشگاه نقش جهان گفت: با اين وجود سازه‌هاي جايگاه و امکانات رفاهي و رختکن‌ ها مورد قبول کنفدراسيون فوتبال آسيا قرار نگرفت و به همين اين دليل ، تاسيسات ياد شده تخريب و از نو ساخته شد.

سبحاني با بيان اينکه امروز يکي از مجهز ترين ورزشگاه‌ هاي کشور مطابق با استانداردهاي بين‌ المللي افتتاح شد، گفت: ورزشگاه نقش جهان هديه ‌اي از طرف شرکت فولاد مبارکه به مردم اصفهان و جامعه ورزشي کشور است.

وي با اشاره به اينکه مالک اين ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان است، گفت: شرکت فولاد مبارکه و باشگاه فرهنگي ورزشي سپاهان بعنوان سرمايه گذار ورزشگاه نقش جهان به مدت 20 سال بهره‌ بردار اين ورزشگاه است.

سبحاني اضافه کرد: قبل از اينکه اين مجموعه را تحويل بگيريم در قالب کمک به ساخت مجموعه 18 ميليارد تومان هزينه کرده بوديم. طي 18 ماهي هم که مجموعه را تحويل گرفتيم 30 ميليارد تومان در آن هزينه کرديم. جمعاً فولاد مبارکه 48 ميليارد تومان در اين مجموعه ورزشي هزينه کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته