جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5417

 برانکو:
 7 پرسپوليسي کي‌روش را وادار کردند به تيم ملي دعوتشان کند 

 
فارس- برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس در خصوص آخرين شرايط سرخپوشان در امارات، مدت‌زمان اردوي اين تيم و مباحث مختلف صحبت کرد که در ادامه مي خوانيد:

- ابتدا از شرايط اردويي پرسپوليس و هدف‌هايتان صحبت کنيد.

به نظر من اين اردو براي ما ايده‌آل خواهد بود و از لحاظ مکان و فضا همه چيز خوب پيش مي‌رود. محل تمرين ما با هتل تنها 4 دقيقه فاصله دارد و سالن وزنه، استخر و همه چيز در اختيارمان است. بازيکنان هم با حداکثر توان تمرين مي‌کنند و کارهاي مدنظر من را پيش مي‌برند. راشودوويچ هم امشب به اردوي پرسپوليس اضافه خواهد شد چون او به خاطر مشکل ويزايش نتوانست با تيم به دبي بيايد.

- نبود 7 ملي‌پوش تاثيري در وضعيت و عملکرد شما ندارد؟

خيلي بهتر مي‌شد که آنها در کنار ما حضور داشتند. هم از لحاظ جوي شرايط براي ما بهتر بود و هم اينکه دور هم بوديم و تمرينات هم به خوبي شکل مي‌گرفت. برنامه ما با تيم ملي کاملا متفاوت است ولي کاري نمي‌شود کرد.

- نکته‌اي که اين روزها در اردوي تيم ملي مشاهده مي‌شود حضور 7 بازيکن پرسپوليس است در حالي که کل سهميه تيم‌هاي ليگ برتري 5 بازيکن است. شما اين موضوع را چطور ارزيابي مي‌کنيد.

اگر پرسپوليس 7 ملي‌پوش دارد به خاطر عملکرد خود بازيکنان بوده است. آنها سرمربي تيم ملي را وادار کردند که دعوت‌شان کند. من به تک‌تک‌شان تبريک مي‌گويم و البته اين را هم بگويم که تمامي بازيکنان کمک کردند که اين تعداد به موفقيت برسند يعني همه در اين موفقيت پرسپوليس سهم دارند.

- کريم باقري در امارات حضور ندارد و به کلاس‌هاي مربيگري رفته، باز هم شايعه شده شايد باقري در ادامه با شما همکاري نکند.

همانطور که گفتيد باقري به کلاس‌هاي مربيگري رفته و به همين خاطر در اردو نيست.

- اما در تهران هم که حضور داريد به نظر مي‌رسد کمتر از او استفاده مي‌کنيد.

اينطور نيست. من از کريم (باقري) مثل چوک، مارکو و ايگور استفاده مي‌کنم و براي هرکدام از آنها برنامه‌ريزي کرده‌ام. باقري براي من مهم است و خوشحالم که او را در اختيار داريم. از اين بيشتر خوشحالم که او تجربياتش را به جوان‌ها منتقل مي‌کند و حالا هم با حضور در کلاس‌هاي مربيگري سعي در تکميل دانش خود دارد.

باقري فرم بدني‌اش خوب است و به همين خاطر است که بعضي مواقع از او در تمرينات به عنوان بازيکن هم استفاده مي‌کنم. همانطور که از ايگور بعضي مواقع به عنوان گلر بهره مي‌بريم.

- يکي ديگر از شاگردان شما (علي کريمي) اين روزها در کلاس‌هاي مربيگري است. فکر مي‌کنيد کريمي مربي خوبي مي‌شود؟

کريمي همه موفقيت‌هايي که در فوتبال به دست آورده به خاطر تلاشش بوده است. هم کريمي و هم کريم باقري بايد خوب درک کنند که مربيگري با بازي کردن کاملا متفاوت است. خوب است که اين دو نفر دانش خود را در اختيار اين مملکت مي‌گذارند و در آينده براي جوان‌ها موثر خواهند بود.

- به نظر مي‌رسد شاهين دبي حريف چندان قدري براي پرسپوليس در بازي دوستانه به حساب نيايد.

ما حريفي در همين سطح نياز داريم چون بازي تدارکاتي است و وقتي بازيکنان در فشار بدنسازي هستند چنين مسابقاتي براي آنها ايده‌‌آل خواهد بود.

- به عنوان سوال آخر اين روزها وزير ورزش تغيير کرده است. در اين بين شايعاتي پيرامون تغيير در مديريت پرسپوليس شنيده مي‌شود، نظر شما چيست؟

من نمي‌دانم چه صحبتي بايد انجام دهم ولي با طاهري همکاري بسيار خوبي دارم و او با مديريتش خيلي تلاش کرد که پرسپوليس به ثبات برسد. طاهري در بعد مديريت و خودم در بحث فني سعي کرديم ثبات را به تيم برگردانيم و فقط مي‌توانم اين را بگويم که او مديري است که مي‌تواند توانايي‌هايش را خرج باشگاه کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته