جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5427

 خبرپزشكي 

 تقويت سيستم گوارشي با گياه خواري

از ديدگاهي پيري و كهولت و ضعف بدن از يدي و ضعف غذاها در سيستم گوارش عارض مي‌گردد و هنگامي كه سيستم گوارش نتواند مواد و تركيبات لازم را از غذاها بدست آورد و مواد زائد را از روده‌ها دفع نمايد بدواً ضعف از كمبود غذاها و سپس پيري و خرابي اعضاء از عدم دفع مواد زائد در بدن عارض مي‌گردد و افرادي كه دائماً به سيستم گوارش كمك كرده و غذاهاي تغيير شكل يافته و قابل هضم آسان را مصرف مي‌نمايند دستگاه گوارش را ضعيف كرده وهضم غذاها روزبه‌روز مشكل‌تر شده و انواع بيماري‌ها مانند زخم و ورم معده و روده و ايجاد نفخ و گاز در روده و ساير نقاط عارض مي‌گردد.

هرچه سيستم گوارش ضعيف‌تر مي‌گردد غذاهاي دريافتي اعضاء و سلول‌ها كمتر و ناخالص‌تر بوده و در اثر آن مواد زائد هم بخوبي تجزيه نشده و دفع نمي‌گردد و به سرعت انواع بيماري‌ها بر شخص عارض شده و پيري بر شخص غلبه مي‌كند.

به نظر مي‌رسد قبل از درمان بيماري‌ها بدواً بيشتر به دستگاه گوارش توجه كنيم جداره آن را بررسي و انواع ترشحات‌ها و آنزيم‌ها بايد داراي قدرت كافي براي تجزيه و هيدروليز غذاها باشند تا محيط گوارشي هم ضدعفوني شده و هم براحتي غذاها تجزيه شده و هم حركات گوارش بخوبي انجام شود.

هرچه غذاها تكامل يافته و قابل تجزيه و تجزيه‌ شده باشد دستگاه گوارش تنبل‌تر شده و زودتر از كار مي‌افتد.

بهتر است به روش‌هاي گوناگون گوارش سيستم مورد نظر تقويت گردد و هرچه غذاها طبيعي‌تر و خام‌تر مصرف گردد سيستم گوارش بهتر تقويت مي‌شود و ترشحات در اثر مصرف انواع تركيبات طبيعي كه داراي مواد لازم اين سيستم باشد تقويت شده كارآئي خود را بدست مي‌آورند.

مي‌توانيم محصولات را كمتر حرارت دهيم و خود را به غذاهاي طبيعي و حرارت نديده عادت دهيم و اگر بتوانيم خود را به خام‌خواري و گياه‌خواري عادت دهيم تا دوباره قدرت سيستم گوارش به حالت طبيعي برگردد.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته