جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5427

 درخواست افزايش 10 ميليون توماني وام مسکن مهر 

 مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد ايران با بيان اين‌که درخواست افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 به 40 ميليون تومان به دولت ارائه شده است، گفت: قيمت 86 متر زيربناي مفيد مسکن مهر 39 ميليون تومان است.محسن نريمان در گفت‌وگو با تسنيم اظهار کرد: قيمت نهايي مسکن مهر را با توجه به اين‌که به انتهاي کار رسيده‌ايم معني "علي‌الحساب" را از دست داده و قطعي است. در فاز 11 قيمت نهايي را اعلام کرده‌ايم و در ساير فازها نيز در حال اعلام هستيم.وي ادامه داد: براي 86 متر زيربناي مفيد که با مشاعات 106 متر مي‌شود در فاز 11 حدود 39 ميليون و 750 هزار تومان از مردم دريافت مي‌کنيم.

وي تصريح کرد: براي يک واحد سه خوابه بزرگ 130 متري اين نسبت تغيير مي‌کند. مثلا در دره‌بهشت واحدها 130 متري است قيمت‌ها بالا مي رود و اگر واحدهايي را با متراژ پايين تر داشته باشيم قيمت‌ها کاهش مي‌يابد.

معاون وزير راه و شهرسازي اظهار کرد:‌ عدد نهايي مسکن مهر را با تلرانس تقريبا بعلاوه و منهاي 5 درصد تعيين کرده‌ايم، براي تدقيق آن کارشناسان در حال بررسي هستند.

نريمان با بيان اين‌که همه پروژه‌هاي مسکن مهر مربوط به دولت قبل است و بايد همان زمان تمام مي‌شد، گفت: دولت قبل تمام شد، پروژه‌ها بايد 18 ماهه تمام مي‌شد، اما آنرا تمام نکردند. به هر حال پروژه‌هاي مسکن مهر از سال 87 آغاز شده و در آن دولت 6 سال هم فعال بود متاسفانه تمام نشد.

وي با بيان اين‌که ما وارث طرح مسکن مهر هستيم، ادامه داد: تلاش مي‌کنيم پروژه ها را به اتمام برسانيم و تعداد پروژه‌هاي به اتمام رسيده دو برابر پروژه‌هاي تمام شده دولت قبل است.وي با بيان اين‌که متولي مسکن مهر فقط وزارت راه نيست، اظهار کرد: وزارتخانه‌هاي تعاون، نيرو، نفت، اقتصاد و... به نوعي در مسکن مهر مسئوليت دارند و بايد همه با هم اقدام کنيم.

مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد ايران در خصوص افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 به 40 ميليون تومان گفت: در گزارش کميسيون اصل نود آمده با توجه به درخواست وزارت راه و شهرسازي، پيشنهاد مي‌کنيم عدد تسهيلات از 30 به 40 ميليون تومان افزايش يابد.

نريمان بيان کرد: اين موضوع در حال بررسي کارشناسي است و از حيطه وزارت راه و شهرسازي خارج است. شوراي اقتصاد و بانک مرکزي بايد در اين‌باره نظر بدهند.معاون وزير راه و شهرسازي پيش از اين با اعلام شکايت شرکت عمران شهرهاي جديد ايران براي پيگيري تخلف مالي در اين شرکت گفت: تعدادي از پيمانکاران ما بايد در اين زمينه پاسخگو باشند و مسئله همچنان در حال بررسي پيگيري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته