جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5433

 خبرنامه  

 فرکي در سايپا ماندني شد

باشگاه سايپا استعفاي فرکي را نپذيرفت.

هيات مديره باشگاه سايپا صبح ديروز تشکيل جلسه داد و در نهايت با استعفاي حسين فرکي موافقت نکرد.

بدين ترتيب فرکي کماکان به کارش در سايپا ادامه مي‌دهد. سرمربي تيم فوتبال سايپا پس از شکست تيمش برابر استقلال خوزستان از سمت خود استعفا کرده بود.

سايپا در حال حاضر در رده پانزدهم ليگ برتر است.

اسماعيل‌نژاد:

3 سال با بنا کار کردم يک ربع سکه هم به من نرسيد

مربي تيم ملي کشتي فرنگي با گلايه از سرمربي سابق تيم ملي کشتي فرنگي گفت: سه سال با محمد بنا کار کردم اما يک ربع سکه هم به من نرسيد. آيا اين معناي عدالت است؟

فرهاد اسماعيل‌نژاد با گلايه از اينکه محمد بنا از دادن جوايز المپيک به او، حضرتي‌پور و فرشاد عليزاده خودداري کرده است گفت: با توجه به اينکه از کادر فني قبلي تيم ملي ناملايمتي ديدم خيلي دوست دارم با علي اشکاني کار کنم. متاسفانه سر جوايزي که حامي مالي فدراسيون کشتي براي مربيان تيم ملي در صورت موفقيت در المپيک در نظر گرفته بود هيچ جايزه‌اي به من، فرشاد عليزاده و بهروز حضرتي‌پور نرسيد و همه جوايز به اسفندياري‌فر، جزيني، غلام‌زاده و بنا رسيد. در حالي که طبق قول اوليه ميان مربيان، قرار بود جوايز مدال‌آوري کشتي‌گيران در المپيک بين همه مربيان تيم ملي تقسيم شود. اسفندياري‌فر، جزيني و غلام‌زاده هر کدام 19 ميليون تومان پاداش حامي مالي فدراسيون را گرفتند و بنا هم که پاداش مخصوص به خودش را گرفت اما سر من، عليزاده و حضرتي‌پور بي کلاه ماند!

وي افزود: من حتي بعد از اين موضوع به اسفندياري‌فر زنگ زدم و علت را جويا شدم که او هم گفت بنا گفته نيازي نيست جوايز بين همه مربيان تقسيم شود! البته اسفندياري‌فر 2 ميليون و 900 هزار تومان به حساب من واريز کرد و فقط سهم من را داد اما جزيني و ديگر مربيان اصلا به تماس‌هاي هيچ‌کدام از ما پاسخ هم ندادند. از سال 2010 تا 2012، سه سال با محمد بنا کار کردم اما در اين سه سال حتي يک ربع سکه هم به من نرسيد. در المپيک لندن هم مانند مسابقات ديگر هر چه پاداش بود به بنا، خيرآبادي، اسفندياري فر و جزيني رسيد. آيا اين معني عدالت است؟

لايق:

کم‌فروشي چند کشتي‌گير جام را از ايران گرفت

دبير فدراسيون کشتي با بيان اينکه قهرماني يک تيم خارجي در جام باشگاه‌هاي جهان نشان دهنده جهاني شدن اين مسابقات و رقابت کشورهاست گفت:کم فروشي چند کشتي‌گير ما باعث شد جام قهرماني از دستمان برود.

رضا لايق با اشاره به نايب قهرماني تيم بيمه رازي در رقابت هاي کشتي آزاد جام باشگاه‌هاي جهان اظهار کرد: به اعتقاد من عملکرد ضعيف ما باعث شد تيم آمريکايي به عنوان قهرماني اين رقابت ها برسد و چند کشتي‌گير ما در ديدار فينال کم فروشي کردند و باعث شدند اين شکست تلخ رقم بخورد. کشتي‌گيراني همچون هادي، افضلي و کريمي نبايد تا اين حد بد کشتي ميگرفتند و بايد عملکرد آن‌ها در اين مسابقات به دقت مورد بررسي قرار گيرد.

دبير فدراسيون کشتي افزود: پرويز هادي کشتي را جدي نگرفت و اصلا خوب ظاهر نشد. اگر هادي مبارزه خود را با پيروزي پشت سر مي‌گذاشت تيم ايران قهرمان اين مسابقات مي‌شد اما با نمايش بسيار ضعيف مانع از اينکار شد. يا رضا افضلي با تجربه نبايد در ثانيه‌هاي پاياني مقابل حريف بازنده ميشد. عليرضا کريمي هم که تجربه حضور در مسابقات جهاني و المپيک را دارد نبايد تا اين حد بد کشتي مي‌گرفت.

رونالدو به فرار مالياتي متهم شد

پس از متهم‌شدن بازيکناني همچون ليونل مسي و خاوير ماسکرانو به فرار مالياتي اين بار نوبت به کريستيانو رونالدو مهاجم رئال مادريد رسيد.

به نوشته سايت فوتبال ليکس، اين مهاجم پرتغالي از سال 2009 زماني که هنوز بازيکن منچستريونايتد بود، درآمدهاي حاصل از حق تصويرش معادل 150 ميليون يورو را در شرکتي غير حقيقي در جزاير ويرجين بريتانيا نگهداري و تنها چهار درصد از ماليات خود را پرداخت کرده است.

جام قهرماني براي کشته شدگان سقوط هواپيما

پس از اينکه تيم اتلتيکو ناسيونال کلمبيا، حريف چاپه کوئنسه در فينال مسابقات سودآمريکانا از کنفدراسيون فوتبال آمريکاي جنوبي (کونمبول) خواست اين جام به صورت افتخاري به اين تيم برزيلي داده شود، کونمبول با اين درخواست موافقت کرد و اين جام به اين باشگاه برزيلي تقديم شد.

هواپيماي حامل تيم فوتبال چاپه‌ کوئنسه که از بوليوي عازم فرودگاه مدلين واقع در شهر ريونگروي کلمبيا بود با 72 سرنشين و 9 خدمه به دليل بروز نقص فني در کلمبيا سقوط کرد و 76 نفر جان خود را در اين سانحه هوايي از دست دادند. در اين سانحه هوايي تنها 6 نفر سالم از ميان لاشه هواپيماي سقوط کرده، زنده بيرون آمدند که يک نفر از آنها بعداً در بيمارستان جان خود را از دست داد. مارکوس دانيلو (دروازه‌بان تيم چاپه‌ کوئنسه)، خيمنا سوارس (از مهمانداران هواپيما)، آلن راشل (مدافع تيم)، جکسون فولمن (ديگر دروازه‌بان تيم) و رافائل هنزل (خبرنگار برزيلي) پنج نفري هستند که از اين حادثه جان سالم به در بردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته