جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5435

 عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي:
 سياست‌هاي کلان کيفيت نهايي شد 

 
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تاکيد بر اينکه کيفيت بايد سراسر زندگي ما را فرا بگيرد، گفت: سياست‌هاي کلان کيفيت پس از مذاکره با رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، هفته آينده ارائه مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دکتر عبدا... جاسبي در نشست خبري ششمين دوره جشنواره ملي تجليل از تلاشگران کيفيت کشور که در پژوهشگاه رويان برگزار شد، با بيان اين‌که يکي از ويژگي‌هاي اين جشنواره غيردولتي بودن آن است، اظهار کرد: بسياري از مسؤولان در رابطه با واگذاري فعاليت‌ها به بخش غيردولتي صحبت‌هاي زيادي مي‌کنند؛ اما در عمل شاهد اين هستيم که کارها عملا در دست نهادهاي دولتي است و بخش خصوصي براي انجام هر کاري با فشارها و مشکلات فراواني روبه‌رو مي‌شود. از اين رو وجود شوراي تلاشگران کيفيت کشور را به فال نيک مي‌گيرم.

رييس جشنواره ملي تجليل از تلاشگران کيفيت کشور افزود: وظيفه دارم هر جايي که بخش‌هاي غيردولتي و خصوصي به کارها و اقدامات مفيد دست مي‌زنند، به هر اندازه‌اي که مي‌توانم از اقدام آن‌ها حمايت کنم. مساله کيفيت مساله‌اي مهم و مغفول‌مانده در کشور ما است. اگرچه همگي دم از کيفيت مي‌زنيم و از مقام معظم رهبري تا سطوح پايين مديريت همه علاقه‌مند به کيفيت هستند؛ اما در عمل ما هنوز فاصله بسيار زيادي با کشورهاي ديگر داريم.

وي ادامه داد: کيفيت از نظر ما نبايد فقط در يک حوزه و يک تلاش خاص محدود شود، بلکه کيفيت بايد سراسر زندگي ما را از توليد گرفته تا فناوري و خدمات و حتي سبک زندگي و فرهنگ جامعه فرا گيرد. اگر کيفيت زندگي را بالاتر ببريم، در حقيقت از نعمت‌هاي الهي بيشتر بهره‌مند مي‌شويم که اين خود يک نوع سپاسگزاري محسوب مي‌شود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن تاکيد بر اينکه يکي از مشکلات ما در اقتصاد مساله کيفيت است، گفت: يکي از دلايل اينکه زير فشار ارز قرار داريم، اين است که سراغ توليدات خارجي مي‌رويم که اين مساله فقط به خاطر بالا بودن کيفيت اين محصولات است. اگر در داخل کيفيت محصولات را افزايش دهيم، نياز به اين ميزان صادرات و خروج ارز نخواهيم داشت.

وي تصريح کرد: در گفتار بزرگان نظام از جمله حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري به کرات مساله کيفيت را با واژه‌ها و مفاهيم گوناگون شنيده‌ايم، اما آنچه که مهم بوده، اين است که در عمل گام‌هايي را برداريم.

دكتر جاسبي با بيان اينکه شوراي تلاشگران کيفيت کشور سعي کرده به نوبه خود اقداماتي را در اين زمينه انجام دهد، اظهار کرد: پنج دوره قبلي جشنواره به خوبي برگزار شد و ششمين دوره نيز روز پنجشنبه، نهم دي‌ماه برگزار خواهد شد. از کساني که در عرصه‌هاي مختلف در ادبيات، علوم، هنر، صنعت و غيره صاحب برند شده‌اند، با بررسي هيات داوري به هفت نفر تنديس، 15 نفر مدال و 25 نفر لوح اهداء خواهدشد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در پايان از نهايي شدن سياست‌هاي کلان کيفيت پس از مذاکره با رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام خبر داد که به احتمال زياد هفته آينده ارائه خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته