جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5436

 خبــــر 

 در نشست مشترک تجار ايراني و چيني؛

ظريف: هيچ سقفي در ارتقاي روابط ايران و چين وجود ندارد

محمد جواد ظريف به وقت محلي در نشست مشترک تجار ايراني و چيني در پکن گفت : هيچ سقفي در ارتقاء روابط دو کشور وجود ندارد.

به گزارش ايسنا ، وزير امور خارجه کشورمان در سخنان کوتاهي در اين نشست اقتصادي در ابتدا سخنان خود با سپاسگزاري از نمايندگان ايران و چين از برگزاري اين همايش تصريح کرد: روساي جمهور دو کشور در سفر تاريخي شي جي پينگ، رييس‌جمهور چين به ايران تصميم گرفتند که روابط تاريخي خود را با توجه به ظرفيت‌هاي موجود به يک اشتراک راهبردي تبديل کنند و اين نشان دهنده عزم دولت‌هاي دو کشور براي تقويت روابط است.

اين ديپلمات برجسته کشورمان که در سفر هاي اخير منطقه‌اي‌اش تعدادي از تجار او را همراهي مي‌کنند، ادامه داد: موتور توسعه روابط ايران و چين دوستاني هستند که در اين جلسه حضور دارند و ما وظيفه داريم که فعاليت‌هاي آن‌ها را تسريع بخشيم.

ظريف تصريح کرد: من اعلام مي‌کنم که ما چين را شريک راهبردي ايران مي‌دانيم. چين دوست ما در شرايط دشوار بوده است و يقين داريم که روابط دو کشور بهتر از اين هم ادامه خواهد يافت.

وي با بيان اين که ايران هم يک شريک مطمئن و امن براي چين است و شما بازاري را در ايران پيدا نمي‌کنيد که سودآور براي سرمايه‌گذاري نباشد. افزود: در اين وضعيت بايد ديدگاه‌هاي راهبردي دو کشور را هم نيز اضافه کنيم که با يک ديدگاه به آينده جهان مي‌نگرند و با سياست «برد- برد »به مسائل بين المللي توجه مي‌کنند .

وي به ابتکار رييس‌جمهور چين در احياي جاده ابريشم به شکل جديد و روزآمد با عنوان ايجاد « يک کمربند يک راه »اشاره کرد، گفت: ما به يک آينده بسيار روشن در روابط ايران و چين نگاه مي کنيم.

ظريف تاکيد کرد: اميدوارم که روابط دو کشور با توجه به اين سفرها ارتقا پيدا کند و با تلاش همکاران ما مشکلاتي از جمله مسائل بانکي و ويزا حل شود .

وي در پايان خطاب به بازرگانان و تجار ايراني و چيني تاکيد کرد: هيچ سقفي در ارتقاء روابط دو کشور وجود ندارد و شما هستيد که پايه‌گذار روابط دو کشور و توسعه آن هستيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته