جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5436

 خبــر 

 برپايي آيين غبارروبي و عطرافشاني آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

همزمان با ايام دهه وقف، آيين غبارروبي و عطرافشاني در آستان مقدس امامزاده هاشم(ع) شهرستان دماوند با حضور مسئولان برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد اشرفي، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان دماوند در حاشيه اين مراسم در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: امامزاده هاشم(ع) شهرستان دماوند يکي از نوادگان امام حسن مجتبي(ع) است که بقعه آن در جاده هراز و مسير ترانزيتي تهران-شمال قرار دارد.

وي افزود: مراسم غبارروبي اين بقعه همزمان در مناسبت‌هاي خاص ماهانه يک‌بار با حضور مسئولان شهرستان دماوند برگزار مي‌شود که اينك هم به مناسبت هفته وقف اين آيين غبارروبي و عطرافشاني صورت گرفت.

لازم به ذکر است گردنه امامزاده هاشم(ع) در بلندترين نقطه‌ي کوه مشا، در ضلع شمال غربي 7 کيلومتري شهر دماوند، بخش رودهن در شهر آبعلي در جاده هراز در ارتفاع 2750 متري از سطح دريا مشرف به شهر دماوند و مشاء، در 60 کيلومتري استان تهران واقع شده است. اين گردنه مابين مشاء و پلور در موقعيت کيلومتر 60 جاده هراز بر سر راه تهران به آمل واقع شده و مرز استان تهران به مازندران محسوب شده و اين دو استان را از يکديگر جدا مي‌سازد.

تنها اثر تاريخي در اين گردنه بقعه‌ي تاريخي معروف به امامزاده هاشم(ع) و يک کاروانسرا از دوره صفويه است که در فهرست آثار تاريخي به شماره 617 در تاريخ 23/12/1345 جزو آثار تاريخي شهرستان دماوند، استان تهران به ثبت ملي رسيده است.

در جلسه مشترک با اداره کل استاندارد؛

تقدير از پرسنل آب و فاضلاب روستايي استان گلستان

گرگان - قهرمان

در جلسه‎اي که با حضور مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان و مديرکل استاندارد استان گلستان برگزار گرديد از خانم حجازي‎نژاد رئيس اداره کنترل کيفي و عبدا... طاقاني کارشناس اين اداره در راستاي تدوين استاندارد کيفيت آب آماده‎سازي ظروف نمونه‎برداري و نگهداري مواد آلي –آئين کار تقدير و تشکر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان گلستان، مهندس شکيبافر رئيس هيئت مديره و مديرعامل اين شرکت گفت: نظر به اهميت تاثير نمونه‎برداري، حمل و نقل و نگهداري صحيح نمونه‏اي آب و توليد نتايج معتبر آزمايشگاهي، استفاده از استانداردهاي بين‏المللي و ملي امري ضروري است لذا در اين راستا، همکاران اداره کنترل کيفي آبفار گلستان موفق به تدوين استاندارد ملي به شماره 19067 با عنوان کيفيت آب –آماده‎سازي ظروف نمونه‎برداري و نگهداري مواد آلي –آئين کار)) شده‎اند.

همچنين در اين جلسه و نشست صميمي، راههاي همکاري هر چه بيشتر ميان شرکت آب و فاضلاب روستايي و اداره کل استاندارد استان گلستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبرداد؛

کاهش 15 درصدي مصرف گاز استان اصفهان نسبت به سال گذشته

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکيد بر ضرورت مصرف بهينه گاز طبيعي از مصرف روزانه بيش از 60 ميليون و 400هزار متر مکعب گاز در سطح استان خبر داد و گفت: با افزايش برودت هوا از ابتداي آذر ماه جاري بيش از 479ميليون متر مکعب گاز طبيعي در سطح استان مصرف شده است که اين ميزان 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس علوي با اشاره به ميزان کل گاز مصرفي امسال، گفت: از ابتداي سال تا کنون بيش از 12 ميليارد و 819 ميليون متر مکعب گاز در سطح استان مصرف گرديده که از اين ميزان بيش از 5 ميليارد و386 ميليون متر مکعب در بخش صنعت،4ميليارد و965ميليون مترمکعب در نيروگاههاي استان، 1 ميليارد و 768 هزار مترمکعب در بخش خانگي، 374 ميليون و640 هزار مترمکعب در بخش تجاري و 325 ميليون و794 هزار متر مکعب در بخش حمل و نقل مصرف شده است.علوي تصريح کرد: از ميزان گاز مصرف شده در بخش صنعت بالغ بر 3 ميليارد و 879 ميليون متر مکعب آن مربوط به صنايع عمده استان مي باشد که در کارخانجات فولاد مبارکه، ذوب‏آهن و سيمان سپاهان مصرف شده و مابقي در صنايع غيرعمده و بخش حمل و نقل استان به مصرف رسيده است. مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: از ابتداي آذر ماه سال جاري که ميزان برودت هوا نسبت به ماههاي گذشته افزايش يافته است، تاکنون 730 ميليون مترمکعب گاز در سطح استان به مصرف رسيده است که 59درصد آن معادل 430ميليون مترمکعب مربوط به بخش خانگي و تجاري و 41 درصد آن معادل 299 ميليون 300 هزار متر مکعب در بخش صنعت به مصرف رسيده است.

وي خاطرنشان ساخت: با سرد شدن هوا و افزايش مصرف در بخش خانگي، توزيع گاز در اين بخش اولويت نخست را داشته و برخي اوقات براي جلوگيري از افت فشار يا قطعي گاز نقاط سردسير و مرزي کشور، اعمال محدوديت در مصرف بخش صنعت، ضرورت مي‎يابد.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اينکه شبکه‎هاي گازرساني سراسر کشور به هم پيوسته است تاکيد کرد: رعايت مصرف بهينه و منطقي از گاز طبيعي زمينه را براي تامين گاز همه هموطنان عزيز در سراسر کشور فراهم خواهد کرد.

مهندس علوي با تاکيد بر مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي و فرهنگ‏سازي اين مهم گفت: در اين راستا انتخاب و تقدير از مشترکيني که گاز طبيعي را بطور بهينه و در دو دهک اول مصرف کرده باشند و همچنين گازبهاي خود را به موقع پرداخت نمايند در برنامه خود قرار داده است.

برگزاري پنجمين جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان

گرگان – خبرنگار آفرينش

دکتر سعيد مازندراني؛ مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان گلستان در پنجمين جلسه کارگروه اشتغال استان با بيان اينکه دستگاه‌هاي مختلف استان از استراتژي مشخصي براي ايجاد اشتغال بهره نمي‏گيرند، گفت: سند توسعه اشتغال به عنوان نقشه راه ايجاد اشتغال، مغفول مانده است.وي چندگانگي ارائه آمار اشتغال را ناشي از عدم اجراي صحيح سند توسعه اشتغال و نظام جامع بازار کار عنوان کرد و افزود: اين سند در هفت جلد تهيه شده است که مي‎تواند نقشه راه خوبي در راستاي اشتغال باشد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان، بيکاري را يکي از معضلات استان دانست و خاطرنشان کرد: بايد مرکزي براي ثبت و ارزيابي اشتغال و تسهيلات مشخص گردد.وي ابراز اميدواري کرد با اجراي درست سند توسعه اشتغال و به دست آوردن اطلاعات صحيح از شاغلان و بيکاران مي‎توان از تصميم‎گيريهاي پراکنده در اشتغال جلوگيري کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته