جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 ميز خبر 

 رويترز:

آمريکا از اخراج 35 ديپلمات روسي از واشنگتن خبر داد

خبرگزاري رويترز اعلام کرد: يک مقام بلندپايه آمريکايي از اخراج 35 ديپلمات روسي خبر داده است.

به گزارش اين خبرگزاري, وي گفته است که واشنگتن به ديپلمات هاي روسي 72 ساعت فرصت داد تا خاک آمريکا را ترک کنند.

از سوي ديگر، واشنگتن دو مجتمع روسي در مريلند و نيويورک را به دليل اين که فعاليت اطلاعاتي داشته، بسته است.

از سوي ديگر باراک اوباما رئيس جمهوري آمريکا نيز گفته است که اقدامات ضد روسي، به دليل تلاش هايي که مسکو عليه منافع آمريکا صورت داده ، ضروري است.

بشار اسد :

نابودي تروريست ها در گرو قطع حمايت عربستان ، ترکيه،قطر و برخي کشورهاي اروپايي است

رئيس جمهوري سوريه گفت: نمي توان تا زمان نابود کردن تروريست ها از پايان جنگ سخن گفت زيرا آن ها همچنان از حمايت رسمي برخي کشورها از جمله ترکيه، قطر، عربستان و بسياري از کشورهاي غربي بهره مي برند و اين پشتيباني و حمايت به ادامه جنگ منجر مي شود.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه(سانا) بشار اسد در گفت و گو با شبکه TG5 ايتاليا افزود:کشورهاي اروپايي از تروريسم براي تغيير حکومت ها و رئيس جمهورها استفاده مي کنند و مبارزه با تروريسم اولويت آن ها نيست.وي ادامه داد: با اين سياست نمي توان تروريسم را در ساير نقاط جهان شکست داد به همين خاطر در چند سال گذشته اقدام مهمي درمبارزه با تروريسم در سراسر اروپا انجام نشده است و تروريست ها با آزادي حمله مي کنند بدون اين که اين رويه تغيير کند زيرا مسئولان غربي براي حل اين مشکل جدي نيستند.

سخنگوي وزارت خارجه روسيه:

اوباما با تحريم روسيه مردم آمريکا را تحقير کرد

«ماريا زاخاروا» سخنگوي وزارت خارجه روسيه، در واکنش به وضع تحريم هاي جديد آمريکا عليه مسکو، در صفحه فيس بوک خود نوشت: «اوباما با اين کار آمريکا و مردم اين کشور را تحقير کرد و واشنگتن از ارباب خود سيلي خورد.» به گزارش ايرنا، زاخاروا پس از اينکه باراک اوباما، رئيس جمهوري آمريکا فرمان اجرايي اعمال تحريم عليه مقامات و سرويس هاي اطلاعاتي روسيه را صادر کرد، در صفحه فيس بوک خود نوشت: «امروز آمريکا و مردم آمريکا نه از سوي تروريست هاي بين المللي و نه از سوي سربازان دشمن بلکه از سوي رئيس جمهوري خود تحقير شدند.

استقبال محتاطانه آمريکا از آتش‌بس سوريه

واشنگتن با استقبال محتاطانه از آتش بس در سوريه، ابراز اميدواري کرد که همه طرف‌هاي درگير به اين توافق احترام بگذارند.

به گزارش اسکاي نيوز عربي، مارک تونر، سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت: اطلاعات به دست آمده درباره آتش بس در سوريه تحولي مثبت را نشان مي‌دهد. ما از هر گونه تلاشي که در جهت توقف خشونت‌ها و نجات جان افراد و فراهم کردن شرايط براي از سرگيري مذاکرات سياسي مثمر ثمر باشد، استقبال مي‌کنيم.وي افزود: آمريکا در اين مذاکرات که موجب اعلام آتش‌بس شده شرکت نداشته است.تونر ادامه داد که اين بحران قديمي که نزديک به شش سال است ايجاد شده، راه حل نظامي ندارد.

حمله هوايي روسيه به مواضع داعش در حمايت از ارتش ترکيه

ارتش ترکيه اعلام کرد که جنگنده‌هاي روسيه مواضع داعش در شهر الباب سوريه را بمباران کرده‌اند؛ جايي که نظاميان ترکيه هم اکنون در حال عملياتي عليه داعش براي پاکسازي شهر هستند.

به گزارش شبکه اسکاي نيوز عربي، آنگونه که به نظر مي‌رسد پس از توافق آتش‌بس ميان مخالفان سوري و دولت اين کشور که زير نظر روسيه و ترکيه به سرانجام رسيد، همکاري‌هاي دو کشور در سوريه افزايش يافته و ارتش روسيه در حمايت از عمليات نيروهاي نظامي ترکيه عليه داعش دست به کار شده‌ است.آنگونه که ارتش ترکيه گفته، در حمله جنگنده‌هاي روسيه به مواضع داعش در شهر الباب در شمال حلب دستکم 12 داعشي کشته شده‌اند. اين اقدام مسکو نشان از آغاز دور جديدي از همکاري‌ها ميان ترکيه و روسيه پس از توافق آتش‌بس اخير است.

اولين واکنش ترامپ به اقدامات اوباما عليه روسيه

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور منتخب آمريکا که پيش از اين ارزيابي‌ها درخصوص حملات هکري روسيه عليه حزب دموکرات کشورش را کم اهميت دانسته بود، در اظهارنظري بعد از اعلام تدابير تنبيهي دولت اوباما عليه مسکو گفت، چند روز ديگر با مقامات اطلاعاتي ديدار خواهد کرد تا "اطلاعات به روزي درباره حقايق" کسب کند.

به گزارش نيويورک تايمز، اين نخستين پاسخ دونالد ترامپ به اقدام گسترده اخير دولت باراک اوباما عليه روسيه از جمله با اخراج 35 ديپلمات روس است.ترامپ در بيانيه‌ کوتاهش تاکيد کرد: کشور ما بايد به سمت مسائل بهتر و بزرگتر حرکت کند اما اين مسائل بايد به نفع کشور و مردم بزرگ ما باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته