جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 خبر 

 آتش بس در سوريه آغاز شد

آتش بس فراگير ميان ارتش سوريه و گروه هاي مسلح در سراسر خاک اين کشور آغاز شد.

به گزارش ايرنا، اين آتش بس در سراسر خاک سوريه غير از مناطق تحت تسلط داعش و جبهه النصره برقرار مي شود.

فرماندهي ارتش و نيروهاي مسلح سوريه دربيانيه اي اعلام کرد که پس از پيروزي ها و موفقيت هاي ارتش و نيروهاي مسلح درمناطق مختلف، فرماندهي کل ارتش و نيروهاي مسلح آتش بس فراگير درهمه مناطق کشور را اجرا مي کنند.

در بيانيه فرماندهي کل ارتش و نيروهاي مسلح سوريه آمده است که دو گروه تروريستي داعش و جبهه النصره و ديگر گروه هاي وابسته مشمول اين آتش بس نمي شوند.

فرماندهي کل ارتش سوريه، افزود: اين آتش بس با هدف فراهم شدن شرايط مناسب براي پيشبرد روند سياسي بحران سوريه برقرار مي شود.

تلاش هاي جديد براي برقراري آتش بس فراگير درچارچوب همگرايي ايران، روسيه و ترکيه صورت مي گيرد. وزيران خارجه سه کشوراول دي ماه در مسکو در پايان مذاکرات يک روزه خود بر لزوم حل سياسي بحران سوريه تاکيد کردند.

اوباما فرمان تحريم مقامات و نهادهاي اطلاعاتي روسيه را صادر کرد

باراک اوباما رئيس جمهوري آمريکا، در واکنش به آنچه دخالت سايبري روسيه در انتخابات رياست جمهوري اين کشور خوانده مي شود، دستور تحريم تعدادي از مقامات و نهادهاي اطلاعاتي روسيه را صادر و اين اقدام را براي جلوگيري از آسيب به منافع آمريکا ضروري دانست.

به گزارش ايرنا به نقل از تارنماي رسمي کاخ سفيد، وزارت خارجه آمريکا دربيانيه اي با عنوان «سخنان رئيس جمهوري درباره اقدامات مربوط به تجاوز و اقدامات سايبري بدخواهانه روس ها» اعلام کرده است: «من امروز دستور داده ام تا درپاسخ به بي احترامي تجاوزکارانه دولت روسيه به مقامات آمريکايي و عمليات هاي سايبري درانتخابات رياست جمهوري آمريکا، اقداماتي انجام شود. اين اقدامات در پي هشدارهاي خصوصي و علني انجام مي گيرد که ما به دولت روسيه اعلام کرديم و پاسخي ضروري و متناسب به اقداماتي است که هنجارهاي رفتار درعرصه بين الملل را نقض مي کند و با هدف صدمه زدن به منافع آمريکا انجام مي شود.»

درادامه اين بيانيه آمده است: «وزارت خارجه اين اقدامات را به عنوان بخشي از پاسخ جامع به دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري آمريکا و نقض حقوق و هتک حرمت ديپلمات هاي ما که طي 4 سال اخير افزايش يافته و طي 12 ماه گذشته به شدت بيشتر شده، انجام داده است. همه آمريکايي ها بايد نسبت به اقدامات روس ها هوشيار باشند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته