جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 صدمات و فشار‌ها عامل بعضي از بيماري‌هاست 

 
ورزش و فعاليت‌هاي بدني در همه اعضاء كاربرد ندارند و بعضي از خلط گرفتگي‌هاي ظريف در مغز و اعضاي حساس براحتي با اين فعاليت‌ها از بين نمي‌روند.

كارهاي فكري و روحي و ذخيره انواع انرژي‌ها در بدن يكي از راه‌هايي است كه مغز انسان‌ها و اعصاب مي‌تواند با آن كوشش‌ها پاك و تقويت شود و كسانيكه براحتي مي‌توانند انواع انرژي‌ها را از محيط كسب و به ديگران القا نمايند داراي قدرت بيشتري در اعمال زيستي مي‌باشند.

كسب انواع تركيبات و محصولات از محيط و تهيه آنها در بدن به قدرت جسمي‌و روحي نياز دارد و افراد ضعيف اگرچه از تمام مواد غذايي و عناصر بهره گيرند ولي بدن آنها نمي‌تواند تركيبات لازم را از محصولات بدست آورد و در حالي كه كسي دائماً از غذاهاي متنوع بهره مي‌گيرد پيوسته گرسنه و غذاي بيشتر مصرف مي‌كند. چاقي اين افراد نوعي بيماري محسوب مي‌شود كه بايد به آن توجه و قدرت روحي و جسمي‌اين افراد بايد تقويت گردد.

انواع انرژي‌هاي الكتريكي‌، امواج‌، نيروي شيميايي و غيره در محيط زندگي وجود دارد و فقط افراد قدرتمند مي‌توانند از اين نعمت‌ها بهره گيرند كه ناتوان‌ها زودتر به مرگ نزديك مي‌شوند.

فصول مختلف سال داراي انرژي‌هاي متفاوت مي‌باشد و بهار و تابستان نيروهاي گياهي و جانوري در محيط افزايش را نشان داده و فصول سرد اختلاف پتانسيل بين محيط داخلي و خارجي را آشكار مي‌سازد كه از آن نيز نيرو حاصل مي‌گردد و اغلب افراد در مواقع سرما بهتر مي‌توانند از انواع غذاها بهره گيرند.

بدن انسان در محيط سرد مقداري از انرژي خود را به محيط وارد كرده و توليد نيرو در داخل افزايش را نشان مي‌دهد و غذاها بهتر تجزيه و به انرژي تبديل مي‌شوند‌، ولي گرما در اين اعمال اختلال ايجاد مي‌نمايد و حالت دفاعي در مقابل توليد انرژي ايجاد مي‌شود و غذاها براحتي در بدن مصرف نشده و مغز نمي‌تواند تركيبات لازم را بدست آورد.

كارائي مغزي افراد در محيط گرم كاهش مي‌يابد ولي استحكام استخوان‌ها و عضلات با نور افزايش مي‌يابد كه البته با كاهش توانائي مغزي مردمان فقير و ناتوان مي‌شوند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته