جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 خبرپزشكي 

 رئيس سمينار سرطان پروستات

مردان از سن 50سالگي براي سرطان پروستات آزمايش دهند

رييس سمينار سرطان پروستات مقاوم به هورمون درماني گفت که شيوع اين سرطان در ايران و کشورهاي آسيايي مانند ژاپن، چين، تايلند و سنگاپور کم است، اما مردان بايد از سن 50 سالگي هر سال آزمايش دهند.

به گزارش ايرنا، دکتر غلامرضا پورمند در مراسم افتتاحيه سمينار اظهار کرد: هرچه سن افراد بالاتر مي رود احتمال ابتلا به اين بيماري بيشتر مي شود‌.پورمند ادامه داد: احتمال ابتلا به اين بيماري در خانواده هايي که يک نفر آنها به سرطان پروستات مبتلا هستند بيشتر است و اين افراد بايد از 40 سالگي آزمايش اين بيماري را انجام دهند، اما در ساير مردان، لازم است از 50 سالگي اين آزمايش ها انجام و هرسال تکرار شود.

رييس مرکز تحقيقات اورولوژي دانشگاه علوم پزشکي تهران به نقش ارث در ابتلا به سرطان پروستات اشاره کرد و گفت : ارث 10 درصد در ابتلا به اين بيماري نقش دارد.

پورمند ادامه داد که در اين سمينار سعي شده به موضوعات نوين سرطان پروستات مقاوم به هورمون درماني از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار گيرد و جايگاه درمان هاي نوين، ايمونوترامي و درمان هاي کمکي مورد بحث و تبادل نظر قرار گيرد.

نگاه اجمالي در درمان سرطان پروستات، هورمون درماني، داروهاي جديد ، اثربخشي و عوارض و جراحي و راديوتراپي پروستات در کانسر پروستات متاستاتيک از جمله موضوعاتي است که در اين سمينار ارائه خواهد شد.

سيمنار پروستات مقاوم به هورمون درماني با حضور پزشکان، استادان دانشگاه و دانشجويان در سالن همايش بيمارستان سينا برگزارشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته