جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:
 موردي از آنفولانزاي فوق حاد پرندگان و تب برفکي گزارش نشده است 

 اروميه - صديقي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: طرح کاهش سن و وزن کشتار مرغ در آذربايجان غربي اجرا مي‌شود.

اسمعيل کريم‌زاده درجلسه شوراي هماهنگي معاونين و مديران سازمان جهاد کشاورزي استان اظهار داشت: اجراي طرح کاهش سن و وزن کشتار مرغ گوشتي در کاهش هزينه توليد و توسعه صادرات اين محصول تاثير بسزايي دارد.

وي ادامه داد: اجراي طرح کاهش سن و وزن کشتار مرغ گوشتي در کاهش هزينه توليد و خروج ارز از کشور به دليل واردات نهاده‌ها و فراهم نمودن زمينه صادرات و دستيابي به بازارهاي هدف تاثير بسزايي دارد.

کريم‌زاده با بيان اينکه اجراي اين طرح در استان از اول آذرماه سال جاري همزمان با سراسرکشور در استان آغاز شده است، ادامه داد: هدف از اجراي اين طرح، افزايش بهره‌وري، کاهش ضايعات، توسعه صادرات، افزايش کيفيت گوشت مرغ و بهبود شرايط بهداشتي فرايند توليد تا عرضه گوشت مرغ است.

وي با بيان اينکه اجراي اين طرح باعث رونق اقتصادي در تمامي حلقه‌هاي صنعت طيور مي‌شود، گفت: کاهش ميزان چربي و دور ريز لاشه، افزايش خوش خوراکي و تردي گوشت مرغ، افزايش قدرت خريد مردم همچنين ارتقاي سلامت توليد و ماندگاري گوشت مرغي از مزاياي انجام شدن اين طرح است.

کريم‌زاده خاطرنشان کرد: در فاز اول مرغ قابل بسته‌بندي به صورت کامل با ميانگين وزن 1.8 کيلوگرم و حداکثر وزن لاشه 2.2 کيلوگرم امکانپذير بوده و وزنهاي بالاتر بايست به صورت قطعه‌بندي عرضه گردد و حداکثر سن کشتار 42روزه خواهد بود.

وي در ادامه سخنان خود اضافه کرد: تاکنون هيچ موردي از آنفولانزاي فوق حاد پرندگان و تب برفکي در سطح استان گزارش نشده است و تمام آزمايشات سرمي و بيولوژيکي و تستي انجام شده منفي اعلام شده است اما نيروهاي اداره کل دامپزشکي در خصوص مبارزه با اين بيماريها در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي همچنين از مردم استان درخواست کرد تا هرگونه تلفات مشکوک و غيرعادي پرندگان را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکي استان اطلاع دهند.

وي با تاکيد بر ضرورت راه‌اندازي طرحهاي راکد و نيمه‌فعال بخش کشاورزي براي رونق اقتصادي استان افزود: با توجه به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد به منظور حمايت از توليد و سرمايه‌گذاري و خروج از رکود و بهبود فضاي کسب و کار، درصورت تامين اعتبار موردنياز توسط بانکهاي عامل، راه‌اندازي اين واحدها از اولويتها و برنامه‌هاي در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

کريم‌زاده بيان کرد: در حال حاضر پرداخت تسهيلات اعتباري براي متقاضيان سرمايه‌گذاري در جهت توسعه کشتهاي گلخانه‌اي با هدف ارتقاء راندمان توليد، افزايش ظرفيت توليد آبزيان پرورشي از طريق توليد و پرورش ماهي در قفس و افزايش ضريب


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته