جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 مديرکل صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي:
 38 گواهي تحقيق و توسعه بخش صنعت در آذربايجان‌غربي صادر شد 

 اروميه- صديقي

مديرکل صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: امسال 38 گواهي تحقيق و توسعه در بخش صنعت استان صادر شده است.جعفرصادق اسکندري در ديدار با رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي آذربايجان‌غربي‌افزود: توجه به موضوع تحقيق و توسعه به عنوان موتور محرکه و پيشران بخش صنعت از جمله موارد مورد پيگيري در استان است که در اين راستا تمامي واحدهاي صنعتي موجود در آذربايجان غربي درخصوص دارا بودن گواهينامه تحقيق و توسعه مورد سوال قرار مي‌گيرند.

وي اضافه کرد: ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه در استان ضروري است و دانشجويان برحسب نيازهاي استان در بخشهاي مختلف صنعتي و اقتصادي و ديگر زمينه‌هاي فعاليتي بايد تربيت شوند.

مديرکل صنعت معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: اين اداره دوره‌هاي مختلف آموزشي در زمينه‌هاي اخذ کارت بازرگاني، گرفتن پروانه صنفي و حتي مجوز بهره‌برداري معدن برگزار مي‌کند.

اسکندري با بيان اينکه هم‌اکنون بر روي صنايع پايين دست پتروشيمي برنامه‌ريزي شده است، افزود: علاوه بر آن، سازمان صنعت، معدن و تجارت به دنبال توسعه صنايع hi tech و انرژيهاي نوين است.

جم عزتي‌راد رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي آذربايجان غربي نيز در اين ديدار گفت: بايد تمامي سرمايه‌گذاران، بانکها، اصحاب صنعت و نخبگان علمي با يکديگر ارتباط نزديک داشته باشند تا بتوان زمينه توسعه استان را با تکيه بر علم و فناوري فراهم کرد.

وي اظهار کرد: در آذربايجان غربي بايد بر روي موضوعاتي مانند فرآوري زنبور عسل، بسته‌بندي ميوه و معدن و ديگر مزيتهاي استان توجه ويژه صورت گيرد.

سالهاست که رابطه صنعت و دانشگاه با چالشهاي جدي روبروست و اين دو ساختار نتوانسته‌اند ارتباطي پويا درراستاي اهداف يکديگر داشته باشند، دانشگاههاي ما از لحاظ رشد علمي و کيفيت آموزشي جايگاه خوبي را يافته‌اند و اغلب در مرزهاي دانش قرار دارند که مي‌توانند مزيتي براي صنعت محسوب شود و موتور محرک صنعت باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته